Balş 15º C
Caracal 16º C
Corabia 16º C
Drăgăneşti-Olt 14º C
Piatra Olt 15º C
Potcoava 14º C
Scornicesti 14º C
Slatina 16º C
 
Luni, 29 mai 2017   Mica publicitate Arhivă Contact Căutare:
 
Logo Gazeta Nouă
Reclama El Preco langa logo
Sport » 12 aprilie 2017, ora: 13:41
facebook twitter Feed rss
 

Liga a V-a/ Rezultate şi clasament

de gazetanoua.ro
redactia@gazetanoua.ro

Etapa a XVIII-a

Seria I


Progresul Corbu      - a stat
Recolta Bălteni         - Voinţa Teslui     6-0
Dârjovul Valea Mare        - Viitorul Perieţi     7-0
AS Bircii         - Avantul Oporelu     1-2
Unirea Bărăsti         - a stat
Vasile Ban Cungrea         - Voinţa Mărgineni     1-3
Recolta Chiţeasca         - Voinţa Jitaru     1-1

Clasament


1. Avântul Oporelu    15    14    1    0    57-11    43
2. Unirea Barăşti    14    12    0    2    54-20    36
3. Recolta Bălteni    14    8    1    5    48-30    25
4. Voinţa Mărgineni    13    7    3    3    32-23    24
5. Recolta Chiţeasca    14    4    6    4    30-28    18
6. Dârjovul Valea Mare    14    5    1    8    33-33    16
7. Voinţa Teslui    15    5    0    10    26-56    15
8. Vasile Ban Cungrea    14    4    2    8    31-42    14
9. AS Bircii    15    3    4    8    35-56    13
10. Progresul Corbu    14    3    1    10    26-46    10
11. Voinţa Jitaru    13    2    2    9    11-36    8
12. Viitorul Perieţi    5    2    1    2    12-14    7

Seria a II-a

Victoria Dobrun     - Branco Brîncoveni     1-0
FC Bîrza     - Olteţul Fălcoiu     2-0
AS Iancu Jianu     - AS Voineasa     3-2
Viitorul Osica de Jos     - Unirea Piatra Sat     5-3
Rapid Piatra Olt     - Progresul Găneasa     1-2
Unirea Pîrşcoveni     - Viitorul Leoteşti     1-0
Oltul Slătioara      - a stat
Gloria Bistriţa     - Ceramica Oboga     1-1

Clasament


1. AS Voineasa    18    14    1    3    95-22    43
2. Ceramica Oboga    19    12    4    3    75-24    40
3. Unirea Pîrşcoveni    19    13    1    5    56-25    40
4. FC Bîrza    19    12    2    5    52-29    38
5. Viitorul Leoteşti    18    12    2    4    46-30    38
6. AS Iancu Jianu    19    11    2    6    43-32    35
7. Viitorul Osica de Jos    19    11    0    8    51-31    33
8. Unirea Piatra Sat    18    7    5    6    29-42    26
9. Victoria Dobrun    19    7    3    9    25-39    24
10. Progresul Găneasa    18    6    3    9    40-51    21
11. Gloria Bistriţa    19    4    6    9    34-48    18
12. Oltul Slătioara    18    5    3    10    32-51    18
13. Branco Brîncoveni    19    4    2    13    20-51    14
14. Olteţul Fălcoiu    19    4    1    14    27-58    13
15. Rapid Piatra Olt    19    0    1    18    14-106    1

Seria a III-a

Voinicii Tufeni     -  Sporting Milcov     4-0
Inter Brebeni     -  Recolta Şerbăneşti     1-1
Voinţa Schitu     -  Spicul Mărunţei     5-0
Viitorul Crâmpoia     -  Unirea Radomireşti     2-8
Recolta Stoicăneşti     -  Valea Oltului Ipoteşti     4-5
Recolta Movileni     -  Ştiinţa Cioflanu     4-1

Clasament

1. Valea Oltului Ipoteşti    16    14    2    0    71-25    44
2. Voinţa Schitu    16    12    1    3    56-14    37
3. Unirea Radomireşti    16    12    1    3    52-28    37
4. Recolta Şerbăneşti    16    9    2    5    41-33    29
5. Inter Brebeni    16    7    3    6    40-41    24
6. Ştiinţa Cioflanu    16    6    1    9    38-37    19
7. Voinicii Tufeni    16    6    1    9    46-56    19
8. Sporting Milcov    16    6    0    10    32-41    18
9. Spicul Mărunţei    16    5    2    9    50-59    17
10. Recolta Stoicăneşti    16    4    2    10    27-35    14
11. Recolta Movileni    16    4    0    12    33-60    12
12. Viitorul Crîmpoia    16    3    1    12    29-86    10

Seria a IV-a

Victoria Cezieni      - a stat
Unirea Stoeneşti     -  Sportul Sprîncenata     3-0
Viitorul Vlădila     -  Columna Traian     1-4
Dacia Gostavăţu     -  Progresul Dobrosloveni     4-1
Valea Oltului Cilieni     -  Olimpia Rotunda     10-1

Clasament

1. Victoria Cezieni    12    11    1    0    51-17    34
2. Valea Oltului Cilieni    13    8    2    3    48-25    26
3. Columna Traian    13    7    3    3    33-22    24
4. Dacia Gostavăţu    13    7    3    3    30-20    24
5. Progresul Dobrosloveni    12    3    4    5    27-41    13
6. Viitorul Vlădila    12    3    3    6    22-22    12
7. Unirea Stoeneşti    12    2    4    6    24-32    10
8. Olimpia Rotunda    12    3    1    8    26-45    10
9. Sportul Sprîncenata    13    0    3    10    11-48    3

Seria a V-a

Înainte Tia Mare     -  Victoria Ianca     3-0
Gloria Vişina     -  Recolta Urzica     3-2
Cristalul Cruşov     -  Oltul Izbiceni     1-0
Oltul Giuvărăşti     -  Dunărea Corabia     1-4
Juventus Gura Padinii     -  Recolta Grojdibodu     0-3
Viitorul Orlea     -  Sportul Vişina Nouă     3-3
Unirea Brastavăţu      - a stat
CN Vădastra     -  AS Vadăstriţa     2-1

Clasament

1. Oltul Izbiceni    17    15    0    2    89-19    45
2. Dunărea Corabia    17    12    3    2    51-23    39
3. Înainte Tia Mare    19    13    0    6    56-36    39
4. Recolta Grojdibodu    18    12    0    6    71-43    36
5. Recolta Urzica    19    11    1    7    76-41    34
6. Victoria Ianca    19    10    1    8    57-44    31
7. CN Vădastra    19    9    1    9    54-65    28
8. Viitorul Orlea    19    7    4    8    39-54    25
9. Gloria Vişina    19    7    2    10    43-53    23
10. Cristalul Cruşov    19    6    4    9    51-62    22
11. Oltul Giuvărăşti    19    6    2    11    42-70    20
12. Unirea Brastavăţu    18    6    1    11    47-65    19
13. Sportul Vişina Nouă    18    4    3    11    27-60    15
14. AS Vădăstriţa    19    4    2    13    42-72    14
15. Juventus Gura Padinii    19    4    2    13    23-61    14
 

 
Aveţi ceva de comentat?
Share/Bookmark
Numele dumneavoastră:




Introduceţi codul:
Comentariul:
Gazeta Nouă nu este responsabilă juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.
Ştiri pe bandă
 
OltDrum
Abonează-te la newsletter
 
 
Comentariul Gazetei
 
Florentina Ştefan Ciobanu

La finalul lunii aprilie, am participat la o conferinţă prin care DGASPC Olt anunţa finalizarea proiectului prin Mecanismul Financiar Norvegian prin intermediul căruia a fost înfiinţat Centrul de primire în regim de urgenţă pentru victimele violenţei în familie din judeţul Olt. Au fost prezentate statistici, filmuleţe şi ma ...

Răsfoieşte ediţia tipărită
 
Ediţia din 20 decembrie 2016
Răsfoiţi pagină cu pagină, măriţi cu dublu click şi citiţi ziarul direct de pe calculatorul dumneavoastră.
Publicitate
 
Ultimele comentarii
 
Elena Nagy a închis poarta pentru CSM Slatina. Procentaj excelent, 169 de mingi apărate
Peste zece posturi de medic, disponibile la Spitalul Corabia
FOTO. Primarul din Giuvărăşti, cu roşiile şi problemele legumicultorilor în Parlament. Deputatul Stănescu: „Asocierea în cooperative este singura variantă”
Cimitirul Strehareţ, „business” pe seama suferinţei
Campania de marcare a parcărilor, îngreunată de cetăţeni. Angajaţii DASIP vor începe marcajele pe Aleea Muncii şi Aleea Lalelelor
Victorina Bora nu e de acord cu pretenţii salariale de 5.000 de euro. „Există un plafon salarial, pe care nu-l vom depăşi”
FOTO. Fermierul din Olt care dă lapte gigantului Danone. Investiţie de peste 1,6 milioane de euro, la Rusăneşti

© Copyright SC Total Media SRL | Textele şi fotografiile nu pot fi reproduse fără acordul titularilor de copyright.

powered by ciokix logo API