Balş 28º C
Caracal 29º C
Corabia 30º C
Drăgăneşti-Olt 29º C
Piatra Olt 29º C
Potcoava 27º C
Scornicesti 26º C
Slatina 28º C
 
Miercuri, 27 august 2014   Mica publicitate Arhivă Contact Căutare:
 
Unimineral Agregate Noua
Logo Gazeta Nouă
Elpreco bun
CSM Slatina » 13 mai 2011, ora: 20:01
facebook twitter Feed rss
 

CSM Slatina, victorie pentru Liga a II-a

CSM Slatina, victorie pentru Liga a II-a

Echipa Clubului Sportiv Municipal a câştigat cu scorul de 1-0 partida susţinută astăzi, în Bănie, în compania formaţiei Prometeu Craiova. Unicul gol al întâlnirii de pe stadionul „Electroputere” a fost înscris în repriza secundă de Stănescu (’82). În urma acestui succes, CSM Slatina şi-a asigurat matematic promovarea în eşalonul secund cu trei etape înaintea finalului de sezon.

de Augustin Predună
augustin.preduna@gazetanoua.ro

 "Principalul" grupării de la malul Oltului, Marius Popa, spune că elevii săi ar fi putut tranşa mai repede acest joc în favoarea lor, dacă ar fi concretizat o parte dintre oportunităţile pe care şi le-au creat.

 

„A fost un meci disputat la o singură poartă, adversarul n-a avut decât două şuturi periculoase, iar noi cel puţin şase ratări mari. În minutul 82, mingea respinsă după un corner a ajuns în banda dreaptă, Koko a centrat, iar Stănescu a înscris dintr-o aglomerare. Acum suntem liniştiţi, dar ne gândim şi la următoarele meciuri pe care le mai avem de disputat, sunt prime pe care băieţii sunt dispuşi să le câştige, pentru că nu suntem foarte bogaţi. Atmosfera este frumoasă, însă promovarea o vom sărbători cu o masă la restaurant după ultima etapă,", a declarat Popa.

 

CSM Slatina: Stănciulescu, Dinu, Ciobanu, Stănescu, Stoica, Aria, Koko, Rada, Rotaru, Secreţeanu, Florica. Au mai jucat: Mirescu, David Andrei, Marcu, Ciugulea.

 

 

 

 
Aveţi ceva de comentat?
Share/Bookmark
Numele dumneavoastră:




Introduceţi codul:
Comentariul:
Gazeta Nouă nu este responsabilă juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.
14. marian  11 iunie 2011, 22:05
ce sa va spun de csm slatina au muncit foarte mult ca sa ajunga in liga a2a dar intr-un final ca campionatul s-a terminat csm au intrat in liga a2a cu o mare bucurie si vreau sa spun ca ai felicit pe marius popa antrenor principal si pe mitrache iulian antrenor secun au muncit mult ca sa ajunga aici le urez succes in continoare sa ai asteptam in liga 1 daca vor munci in liga a2a succes in continoare si mult noroc
13. dodu  16 mai 2011, 17:34
csm pitesti ! asa se va numi echipa ! voi n-ati aflat ca va fi vandut locul ?? asa primare, mai fura ceva de la fraieri ca doar nu baga de seama ca o sa-ti iei (a cata oara) partea !
12. pt nr.11  15 mai 2011, 20:38
sunt 2 echipe csm, una in liga a 3a care promoiveaza si una in liga a 4a(CSM 2 Slatina).
11. ionut  15 mai 2011, 19:34
din liga 4 in liga 2.e o performata f mare,felicitari
10. EU MA.  15 mai 2011, 17:22
C.S.M. s-a pisat pe toti ,bravo POPA ,OANCEA,JUCATORI,CONDUCERE si succes in B:
9. ......  14 mai 2011, 13:16
FELICITARI CSM!!!
8. GALERIA 1639- RAMBO  14 mai 2011, 13:16
TRANSPARENTA LA ECHIPA , CA NU VA STIE NIMENI DE FRICA ... ALE , ALE , ALE ALE ALE ...TRANSPARENTA LA ECHIPA , CA NU VA STIE NIMENI DE FRICA !!!! HOTII ,HOTII , HOTII !!! PRINA UITATE ,ORASUL TE HUIDUIE !!! SINGURA ECHIPA DIN INIMA MEA, ESTE ALRO SLATINA !!!
7. cetatean  14 mai 2011, 13:11
Toate felicitarile trebuiesc trimise domnului profesor Oancea . Acest Popa pe care il tine taso cu bani la echipa este cum spune cel de dinaintea mea ZERO barat . UUU primaria nu mai are nimik de facut cu banii ,decat sa ii cheltuie cu arbitrii ??? Cum vedem si noi cati si pe ce a cheltuit acest club banii ????
6. eu  14 mai 2011, 00:20
muie csm incepand k antrenoru care e 0 barat.....felicitari celor din spate k au castigat meciuri k bani .....o sa picati primii la anu inapoi la C k acolo sunteti prea mici pentru LIGA 2
5. victor  13 mai 2011, 22:00
felicitari csm slatina bv baieti bv popa meritul este al vostru felicitari
4. eee  13 mai 2011, 21:28
oricum...e puscarie de echipa..ma refer ca nu merita primul loc..in fine, bravo lor.
3. eee  13 mai 2011, 21:25
ce ocazii ma?.. au avut 2 ocazii tot meciu..
2. S  13 mai 2011, 20:24
Muisti nene... rau de tot...are un noroc echipa asta..si putin cu arbitrii.. si aia e..
1. OLTEAN  13 mai 2011, 20:17
BRAVOO CSMM !!!
Ştiri pe bandă
 
Abonează-te la newsletter
 
 
Editorial