Balş 28º C
Caracal 29º C
Corabia 30º C
Drăgăneşti-Olt 29º C
Piatra Olt 29º C
Potcoava 27º C
Scornicesti 26º C
Slatina 28º C
 
Vineri, 1 august 2014   Mica publicitate Arhivă Contact Căutare:
 
Unimineral Agregate Noua
Logo Gazeta Nouă
Elpreco bun
CSM Slatina » 6 iulie 2011, ora: 17:56
facebook twitter Feed rss
 
Alb-vişiniii, la un pas de Liga a II-a

CSM se desfiinţează! Soluţia, preluarea de către investitorii echipei FC Piatra Olt

Contractele jucătorilor de la CSM Slatina vor fi reziliate

În condiţiile în care autorităţile locale şi-au retras sprijinul financiar, gruparea nou-promovată nu îşi va continua parcursul în viitoarea ediţie de campionat. Varianta salvatoare ar putea veni din partea investitorilor grupării FC Piatra Olt, care se află în negocieri privind preluarea divizionarei secunde.

de Simona Ciocioană
simona.ciocioana@gazetanoua.ro

Incertitudinea care a planat în cadrul grupării de fotbal CSM Slatina a adus o decizie previzibilă. Nou-promovata în eşalonul secund nu îşi va continua parcursul în viitoarea ediţie de campionat. Jucătorii au fost anunţaţi de conducerea clubului să-şi găsească alte înţelegeri.

 

„Ni s-a comunicat că echipa se va desfiinţa, să ne găsim alte înţelegeri. Primele de obiectiv s-au cam pierdut. Fiecare cât şi-a negociat, aveam o sumă de bani, nu mai contează. Trebuie să ne găsim alte angajamente, suntem jucători liberi de contract, aşteptăm oferte. Nu ştiu dacă va mai avea loc reunirea, din moment ce am fost sunat că se desfiinţează, ce rost are să mai vin de la Piteşti“, a declarat fundaşul central Sebastian Stănescu.


Vâlcov: „Se discută fuziunea cu o altă echipă”

 

Edilul municipiului, Darius Vâlcov, a declarat că autorităţile locale poartă negocieri privind fuziunea nou-promovatei cu o altă grupare. Acesta a precizat că celelalte secţii sportive nu sunt în pericol de desfiinţare.

 

„Primăria nu va mai continua finanţarea la echipa de fotbal. Contractele jucătorilor vor fi reziliate şi vor fi liberi să-şi găsească alte angajamente. Am înţeles că se discută fuziunea cu alte echipe. Celelalte secţii nu se vor desfiinţa, suntem în tratative cu Alro privind preluarea, dacă nu vor rămâne în cadrul Clubului Sportiv Municipal”, a declarat Darius Vâlcov.

 

Oprescu: „Se caută soluţii”

 

Marius Oprescu, unul dintre acţionarii grupării FC Piatra Olt, a declarat că s-au purtat negocieri, însă nu a fost parafată încă o înţelegere.

 

„La ora aceasta totul este la stadiul discuţiilor. Se caută soluţii pentru a găsi o cale, deoarece reglementările FRF nu permit fuziunea”, a precizat Oprescu.

 

În situaţia în care preluarea nu va fi posibilă, echipa de fotbal nou-promovată se va desfiinţa.
 

 
Aveţi ceva de comentat?
Share/Bookmark
Numele dumneavoastră:




Introduceţi codul:
Comentariul:
Gazeta Nouă nu este responsabilă juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.
17. @14  7 iulie 2011, 12:17
turris turnu magurele-csm slatina 1-0, nici macar rezultatele nu le stii
16. tot io  7 iulie 2011, 11:58
era ptr 14 ca 10 eu sunt,dar ma intelegi sunt un pic euforic, hai lasa-ma sa ma pregatesc ptr liga 2
15. ptr 10  7 iulie 2011, 11:52
cand era bine il lingeai si tu si ziceai ca e cel mai tare.Acum ca nu mai esti il critici, deci cine e penibil ? Cat despre meciurile alea, vezi ca te vede Dumnezeu daca arunci cu mizerie pe munca oamenilor. De fapt , stau sa ma gandesc ,pe cine bate mai mult Dumnezeu daca Csm se desfiinteaza si Piatra le iau locul.Cred ca de asta esti ofticat ca nu mai esti in lot tocmai acum cand astia sunt in b.
14. ptr 10   7 iulie 2011, 11:32
baitule tu oi fii unul din aia care il linge in ureche cum e si victor crangureanu sau alti se simt ei stiu care sunt daca esti din interiorul echipei stii mai bine cum sa castigat pe la lapusata pe la olchim pe la turnu magurele pe la motru si altele..... nu il mai ridicati in slavi pe dan oprescu e doar un antrenor ajutat de banii fratelui .....
13. hamor  7 iulie 2011, 09:13
Valcov si Stanescu HOMALAI COMVINSI
12. jegu  7 iulie 2011, 09:12
Nu o sa ramana asa.MUIEEEEEE VALCOV
11. oancea  7 iulie 2011, 06:01
pacat de cativa baieti de la csm,pacat de minel prina pt eforturile depuse,insa se pare ca si-a cam facuto cu mana lui.se pare ca a existat o varianta ca echipa sa ramana la slatina insa nu a acceptat ca nepregatitul de popa sa paraseasca echipa.nimeni nu venea sa bage bani cu asta antrenor.popa ar trebuiisa mai tii si ciocul inchis ca singurul tau merit a fost ca esti finul lui minel.in rest treaba au facuto cativa baieti de la echipa si binenteles george constantinescu cu mihaiu sprijiniti de dl prina fara de care nu ar fi existat nimic.bai popa,crezi ca nu s-a auzit deja care a fost nota de plata nebatuta pe casa de marcat pt ca lipsitul de profesionalism si pricepe de tine, sa se bata cu pumnul in piept?nu ai mai avea curajul mariusica sa mai pronunti cuvintele fotbal si antrenorat daca istoria adevarata a promovarii ar putea fi facuta public.asa ca ciocul mic si calca apa.
10. ptr 6  7 iulie 2011, 01:45
adevarat ,ai fost la toate meciurile echipei Piatra,doar ai fost rezerva sau in tribuna ca ... de de jucat cam greu ,ca trebuia sa faci alea 3 pase si tu la 2 te opreai. Da o amenda si lasa-ne esti frustrat ,noroc cu Oprescu ca a facut ziar ca va da posibilitatea sa va exprimati frustrarile. Enter ,adica butonul ala cu sageata.
9. burcea   7 iulie 2011, 01:33
fara vrajeala ,Dan Oprescu e cel mai tare .
8. de ce romanii au ajuns asa invidiosi ???  7 iulie 2011, 00:06
Ma voi a-ti baga bani in fotbal ??? Nu ar trebui sa ii felicitam pe acesti baieti tineri care baga bani acolo ??? Stiti ca la niv asta din fotbal nu se scot bani .
7. a  6 iulie 2011, 23:46
Este incredibil! Oameni buni, cum puteti arunca la gunoi munca unor oameni tineri care chiar au facut performanta? S-a vazut ca n-ai nevoie de presedinti si antrenori platiti cu mii de euro lunar pentru a reusi... Este cea mai mare greseala care va pune iar fotbalul pe butuci!!!!!
6. pt fan oprescu  6 iulie 2011, 21:46
fanule oprescu indiferent ce ar fii in fotbal face totul dupa carte asta nu se numeste antrenor am fost la aproape toate meciurile echipei insa nu am vazut ca echipa sa lege 3 pase si inca ceva locul 2 nu conteaza statisticile nu conteaza locul 2 e pt invinsi
5. unii  6 iulie 2011, 21:43
dany taci ca esti prost oprestii sunt tigani de rasa si la caracter cel putin daniel pfffffff monument de nesimtire un taran caruia i sa dat putere daca nu ar fii fost fratiso statea cu umflata lui o facea pe aia cu brutarii prin arad de bani.... un taran fixist caruia nu ii mai dai de nas dupa ce a promovat cu alro in b pe urma meciurilor aranjate de fratiso si DOMNUL Catalin atentie ala chiar e DOMN...
4. fan oprescu  6 iulie 2011, 20:43
ce ar fii dane sa antrenezi in b?crezi ca te descurci?
3. Dany  6 iulie 2011, 19:22
POPA tigan e tacto,cat despre echipa de footbal bravo lui,asta inseamna ca il duce capul spre deosebire de tine.
2. flo  6 iulie 2011, 19:07
ultima ora: varul jucatorului elis bakaj(dinamo) vine la alro, il cheama edvan bakaj si e portar, il puteti vedea pe you tube
1. popa  6 iulie 2011, 18:15
tiganul isi face echipa de div B dupa ce si-a facut si ziar... din pacate ptr el si din fericire ptr noi primar la slatina nu va ajunge NICIODATA!
Ştiri pe bandă
 
Abonează-te la newsletter
 
 
Editorial