Balş 15º C
Caracal 16º C
Corabia 16º C
Drăgăneşti-Olt 14º C
Piatra Olt 15º C
Potcoava 14º C
Scornicesti 14º C
Slatina 16º C
 
Marţi, 23 mai 2017   Mica publicitate Arhivă Contact Căutare:
 
Logo Gazeta Nouă
Reclama El Preco langa logo
CSM Slatina » 20 iulie 2011, ora: 19:51
facebook twitter Feed rss
 

Nou-promovata CSM Slatina va continua în Liga a II-a cu investitori privaţi

Judeţul Olt va fi reprezentat de două echipe în Liga a II-a

CSM Slatina îşi va continua parcursul în eşalonul secund, însă finanţarea va fi privată. Nou-promovata va fi preluată de investitori, fiind astfel transformată în echipă privată.

de Simona Ciocioană
simona.ciocioana@gazetanoua.ro

Nou-promovata în Liga a II-a CSM Slatina nu se desfiinţează! Gruparea îşi va continua parcursul în eşalonul secund, însă cu finanţare privată. Investitori din judeţul Olt vor prelua divizionara secundă. Prin urmare, noua echipă susţinută din bani privaţi va activa în seria Vest a Ligii a II-a, alături de Alro Slatina.

„Lucrurile sunt stabilite”

În perioada imediat următoare vor fi puse la punct detaliile privind procedura schimbării echipei din drept public, în drept privat.

 

„Lucrurile sunt stabilite. Conform reglementărilor FRF, echipa va fi transformată din drept public în drept privat. Nu se ştie exact care va fi denumirea noului club, aceste aspecte urmând a fi stabilite în cel mai scurt timp”, a declarat unul dintre finanţatori.


CSM Slatina a avut un parcurs foarte bun, reuşind două promovări consecutive. Cheltuielile costisitoare pentru susţinerea a două echipe din bani publici în Liga a II-a, Slatina fiind reprezentată în eşalonul secund şi de către Alro, echipă al cărei obiectiv este promovarea, a determinat autorităţile locale să ia această decizie. Iubitorii fotbalului nu vor avea însă de suferit. Judeţul Olt va fi reprezentat în noul sezon în Liga a II-a tot de două echipe, însă una susţinută din bani publici, iar cealaltă din bani privaţi.

 
Alte articole din CSM Slatina:
2903 vizualizări
Aveţi ceva de comentat?
Share/Bookmark
Numele dumneavoastră:




Introduceţi codul:
Comentariul:
Gazeta Nouă nu este responsabilă juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.
14. din viitor  7 iunie 2012, 01:04
echipa va juca la piatra olt cu numele de fc olt slatina
13. ptr swedish de la nr 10  21 iulie 2011, 16:11
anonimu asta chiar e prost sau face pe prostu da un lucru e cert analfabet e sigur ha ha ha taran prost sa te tuci la Piatra olt sa vezi meciuri de liga 2 si dupa sa mai comentezi
12. swedish  21 iulie 2011, 15:11
Anonim mai taci dracului din gura,chiar nu vezi ca esti cel mai prost din curtea scolii?Asa o fi ca tine,dar inchide gura aia proasta,parca te plateste CSM sau Craiova sa le faci tu reclama.In primul rand cine esti tu de sti aceste informatii?Doar iti dau cu presupusu ca a spus Piturca odata ca niciodata...tu asa esti ca in zicala...cainele moare de drum lung si prostu de grija altuia...
11. anonim  21 iulie 2011, 14:23
ptr 10 vezi pe cne faci u prostsivom vedea noi unde va juca csm!!!!!
10. ptr anonimu  21 iulie 2011, 06:02
tu chiar esti prost prietene intereseaza-te si dupa comenteaza va juca la piatra olt nu la craiova
9. Navarezul  20 iulie 2011, 22:07
Bine ma,daca tu zici,asa o fii,poate stii mai bine tu...
8. anonim  20 iulie 2011, 21:19
ptr navarezul u cezi ca eu scriu povesti pe aici asta inseamna ca esti chiar prost....treaba ta daca nu ma crezi u crezi ca piturca vb prosti cand il sunara aia de la sport.ro si le zisa ca craiova in 2-3 va reveni cu o echipe tare!!! asta va fi echipa csm cum iti spusai e va muta pe ion oblemenco si se va numi stiinta craiova dupa cativa ani va prelua numele universitatea craiova si palmaresul!!!
7. andrei  20 iulie 2011, 21:17
Este foarte bine, asa Alro poate fi sustinuta de cealalta echipa. Slatina va avea echipa in Liga I. B
6. tot Navarezul  20 iulie 2011, 21:13
Pana la urma nu conteaza cum se va numi echipa,important e ca ea sa ramana in judetul Olt.Daca se va duce pe Ion Oblemenco asa cum viseaza unii ca va juca si ca-si va schimba numele,degeaba,nu ne mai intereseaza.Asa ca investitor de la Piatra Olt de la Slatina,nu conteaza pana la urma de unde e si cum se numeste echipa.Sa ramana in Olt si sigur asa va fii...
5. anonim  20 iulie 2011, 20:38
Ptr 1,2,3 CSM se va muta pe ion oblemenco si se va numi stiinta craiova dupa cativa ani va prelua numele universitatea craiova si palmaresul!!!
4. depor  20 iulie 2011, 20:38
oprescule,dc o muti la piatra olt?mai vrei sa mai candidezi si la primaria slatina si muti echipa in alta parte?!sa-ti fie rusine si mai ai tupeu sa ceri voturile slatinenilor...prosti or fi de te-or vota...
3. ptr prostu de sub mine  20 iulie 2011, 20:33
ba cum dreacu sa se numeasca asa dak investitorii sunt ai echipei fc piatra olt sa se numeasca fc piatra oltttttttttttttt
2. Navarezul  20 iulie 2011, 20:30
De ce sa se numeasca domne Oltul Slatina si sa nu ramana cu actualul nume.Ce are CSM?E numele cu care aceasta echipa a reusit 2 promovari consecutive si e numele cu care s-a facut remarcata in liga a III a pe stadioanele din Oltenia,unde si-a jucat seria a 4a.Cine o va mai cunoaste si cine o sa-i mai recunoasca performantele care le-a realizat daca-si va schimba numele si va merge sa joace in Seria Vest a Ligii a II a?Parerea mea ca ar trebui sa ramana asa sau cel mult F.C.Slatina.
1. Oltul Slatina  20 iulie 2011, 20:14
Numele echipei trebuie sa fie Oltul Slatina. Ar fi o prima lovitura de imagine. Intra pe site-ul saptamanalului " Linia intai" si vezi istoria lui Oltul Slatina.
Ştiri pe bandă
 
OltDrum
Abonează-te la newsletter