CSA Steaua-CSM Slatina, scor 2-1, într-un meci amical

Echipa pregătită de Dan Oprescu a cedat la limită, scor 2-1, într-un meci amical disputat, marţi, pe Stadionul Ghencea, în compania CSA Steaua.

După încheierea pregătirii centralizate desfăşurate pe plan local, CSM Slatina a susţinut, marţi, primul meci de pregătire, în deplasare, în compania celor de la CSA Steaua.

Antrenorul grupării slătinene, Daniel Oprescu, a utilizat formule diferite de start în cele două reprize. Jocul s-a încheiat cu scorul de 2-1. Doman a deschis scorul în minutul 14. Pentru adversari au înscris Heras ('45)  şi A. Pop ('48).

CSM Slatina (prima repriză): Toroc, Abel Stan, Burnea, Călin Toma, Mitran, Traşcu, Silvian Matei, Doman, Golofca, Manuel Cristea, Kayondo.

CSM Slatina (a doua repriză): Micu, David Savu, Denis Dragu, Alexandru Sima, Dorin Toma, Emanuel Pacionel, Năstăsie, Leaţă, Marian Cristea, Cătălin Ţîră, Dragos Popa. A mai intrat Constantin Radu.

Sâmbătă, CSM Slatina va întâlni, tot în deplasare, FCU Craiova 1948.

sursa foto: Facebook/Steaua Bucureşti