CSM Slatina a remizat cu FC Argeş, în ultimul joc de pregătire

CSM Slatina a susţinut, în această dimineaţă, pe Stadionul „1 Mai”, ultimul joc de pregătire, înaintea începerii noului sezon, contra celor de la FC Argeş. Confruntarea s-a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0 la pauză). Divizionara secundă pregătită de Daniel Oprescu a deschis scorul prin căpitanul de echipă Cătălin Doman (min.44), pentru ca oaspeţii să egaleze din penalty, în minutul 70, prin Vlad Morar.

CSM Slatina a întâlnit, în ultimul meci de pregătire al verii, înaintea duelului cu FC Voluntari din cadrul primei etape, programate pe 3 august, echipa FC Argeş. Confruntarea disputată pe Stadionul 1 Mai s-a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0). Doman a deschis scorul în minutul 44, cu o execuţie de la distanţă, pentru ca oaspeţii să egaleze în minutul 70, dintr-o lovitură de la unsprezece metri.

Antrenorul grupării slătinene, Daniel Oprescu, a efectuat în actul secund o serie de schimbări.

Sâmbătă, 3 august, în cadrul primului meci din noul sezon al Ligii a II-a, CSM Slatina va primi vizita celor de la FC Voluntari.

CSM Slatina: Toroc, Mitran (min. 75), Bărăitaru (min. 56 Savu), Burnea, Călin Toma (min. 65 Sima), Traşcu (min. 60 Dorin Toma), Silvian Matei, Golofca (min. 60 Denis Dragu), Doman (min. 60 Năstăsie), Constantin Radu (min. 56 Luţu), Kayondo (min. 60 Ţîră).