CSM Slatina părăseşte Cupa României, după ce a pierdut la penalty-uri meciul cu Agricola Borcea

CSM Slatina părăseşte Cupa României, după ce a pierdut meciul din play-off, disputat în deplasare cu echipa din Liga a III-a, Agricola Borcea, la penalty-uri . S-a ajuns la a şasea serie de executanţi, pentru CSM Slatina marcând Năstăsie, Golofca şi Trică. Au ratat Mitran, Silvian Matei şi Ţîră.

CSM Slatina a pierdut cu 6-5, după executarea loviturilor de departajare, meciul din play-off-ul Cupei României, disputat în deplasare cu Agricola Borcea, formaţie ce activează în Liga a III-a.

După 90 de minute de joc, s-a consemnat egalitate, scor 1-1. Gazdele au deschis scorul prin Victor Militaru (min.45+3), pentru ca David Savu să egaleze în minutul 54. S-au disputat două reprize de prelungiri, după 120 de minute de joc, partida încheindu-se la egalitate, scor 2-2, pentru gazde marcând acelaşi Victor Militaru (min.104), în timp ce pentru CSM Slatina a punctat pe tabelă Cătălin Ţîră (min. 111).

După loviturile de departajare, CSM Slatina a pierdut cu 4-3, scor final 6-5. Au fost şase executanţi, Năstăsie, Golofca şi Trică au marcat, în timp ce Mitran, Silvian Matei şi Ţîră au ratat.

CSM Slatina îşi continuă parcursul în Liga a II-a cu un duel pe teren propriu, programat duminică, 1 septembrie, cu începere de la ora 11.00, pe Stadionul „1 Mai”.