CSM Slatina pierde la un gol, scor 31-30, pe terenul celor de la SCM Craiova

Echipa de handbal CSM Slatina a fost la un pas de a furniza surpriza pe terenul celor de la SCM Craiova. Handbalistele pregătite de Attila Horvotah au cedat la un singur gol, scor 31-30, duelul disputat în Bănie, după o revenire spectaculoasă în ultimele zece minute. Slătinencele au avut ultimul atac şi şansa egalarii, însă nu au reuşit să înscrie, pierzând o bună oprtunitate de a obţine un punct preţios în economia clasamentului.

CSM Slatina a pierdut, scor 31-30 (16-14), meciul din deplasare, din cadrul primei etape a Ligii Florilor, disputat în deplasare cu SCM Craiova. Slătinencele au arătat că pot furniza surpriza şi au fost la doar un pas de a obţine măcar un punct în Bănie.

Slătinencele aveau la dispoziţie 20 de secunde pentru a egala, însă ultimul atac a fost irosit. De asemenea, o lovitură de la 7 metri ratată în minutul 57 a cântărit, de asemenea, decisiv. Meciul s-a terminat cu victoria celor de la SCM Craiova, scor 31-30, însă CSM Slatina nu a cedat niciun moment şi a arătat că poate obţine puncte chiar şi pe terenul unor formaţii mult mai bine cotate.

Cea mai bună marcatoare în tabăra echipei CSM Slatina a fost interul Don Gul, cu 8 goluri marcate, şi Nada Corovic, cu şas ereuşite. Portarul Jovana Micevska a avut multe intervenţii bune între buturi.

Marţi, 3 septembrie, cu începere de la ora 17.30, CSM Slatina va întâni, în cadrul etapei a II-a, pe teren propriu, SCM Bucureşti.