CSM Slatina, remiză în cel de-al treilea joc de pregătire al verii

CSM Slatina a întâlnit, în cel de-al treilea meci de pregătire al verii, nou-promovata în Liga a II-a, CS Afumaţi, într-o partidă disputată la Curtea de Argeş. Jocul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Atacantul grupării slătinene Cătălin Ţîră a deschis scorul în minutul 30, pentru ca înainte de pauză formaţia ilfoveană să egaleze. Şi în aceast meci, tehnicianul grupării slătinene, Daniel Oprescu, a utilizat echipe diferite de start în cele două reprize.

CSM Slatina a susţinut un nou meci de verificare în compania unei viitoare colege de campionat, CS Afumaţi, formaţie care a reuşit în această vară promovarea în Liga a II-a. Jocul s-a disputat la Curtea de Argeş şi s-a încheiat cu o remiză, scor 1-1.

Slătinenii au deschis scorul prin Cătălin Ţîră, în minutul 30, CS Afumaţi reuşind egalarea până la pauză.

Antrenorul grupării slătinene, Daniel Oprescu, a trimis pe teren formule diferite de start în cele două reprize, iar jucătorii Abel Stan, Simion Velcu, David Oprescu, Marian Cristea, Atanas Trică, Mihai Constantinescu şi Dragoş Popa au efectuat antrenament separat.

CSM Slatina (prima repriză): Micu, Constantin Radu, Bărăitaru, Burnea, Sima, Dorin Toma, Silvian Matei, Leaţă, Doman, Golofca, Ţîră.

CSM Slatina (a doua repriză): Toroc, Mitran, Gherghe, Savu, Călin Toma, Traşcu, Pacionel, Denis Dragu, Manuel Cristea, Năstăsie, Kayondo.