CSM Slatina, victorie în jocul de pregătire cu Viitorul Dăeşti

Divizionara secundă CSM Slatina a susţinut, astăzi, pe unul dintre terenurile de antrenament din cadrul Complexului Sportiv „1 Mai”, cel de-al patrulea meci de pregătire al verii în compania celor de la Viitorul Dăeşti. Partida s-a încheiat cu victoria grupării slătinene, scor 2-0 (1-0 la pauză), golurile fiind marcate de Atanas Trică (min.35) şi Mitran (min.78).

CSM Slatina a continuat seria meciurilor de pregătire ale verii cu un joc pe teren propriu în compania formaţiei din Liga a III-a, Viitorul Dăeşti. Partida s-a încheiat cu victoria grupării slătinene, scor 2-0, golurile fiind marcate de atacantul Atanas Trică (min. 35) şi Mitran (min. 78).

Antrenorul divizionarei secunde slătinene, Daniel Oprescu, a efectuat o serie de schimbări, din minutele 60 şi 70, iar jucătorii Sebastian Micu, Cătălin Doman, Năstăsie, Golofca, Călin Toma, Burnea şi Cătălin Ţîră au efectuat antrenament separat.

CSM Slatina: Velcu (min. 45 Toroc), Marian Cristea (min.70 Mitran), Abel Stan (min. 70 Bărăitaru), Robert Gherghe (min. 70 Savu), Sima(min. 70 Constantin Radu), Pacionel (min.70 Traşcu), Dorin Toma (min. 70 Silvian Matei), Manuel Cristea(min.70 George Leaţă), Dragos Popa, Denis Dragu (min.60 David Oprescu), Atanas Trică (min.70 Kayondo).