CSM Slatina, victorie pentru primul loc. Doman deschide, din nou, drumul unui succes categoric

CSM Slatina a obţinut o nouă victorie categorică, 5-0 la Buftea, în duelul cu AFC Câmpulung, şi urcă pe primul loc în Liga a II-a. Şi în acest meci, Doman a fost cel care a deschis drumul unui succes clar, decarul slătinenilor ajungând la şase goluri marcate cu „dubla” de astăzi. Pe lista marcatorilor şi-au mai trecut numele Andrei Traşcu, care a punctat pe tabelă,  de asemenea, de două ori, şi Ionuţ Mitran.

CSM Slatina continuă să fie neînvinsă şi înregistrează, după remiza cu FC Voluntari, din prima etapă, al treilea succes consecutiv în duelul cu AFC Câmpulung.

Divizionara secundă pregătită de Daniel Oprescu s-a impus cu 5-0, la Buftea, la capătul unei partide dominate de la un capăt la altul.

Căpitanul de echipă, Cătălin Doman, nu s-a dezminţit nici în acest meci, fiind deschizătorul unei noi victorii categorice. Decarul slătinenilor a marcat în minutul 7, pentru ca în minutul 14 să aducă majorarea. Andrei Traşcu a dus scorul la 3-0, în minutul 42, iar în minutul 59 a bifat şi el „dubla”. Pentru 5-0 a marcat, în minutul 74, fundaşul dreapta Ionuţ Mitran.

Cu această victorie, CSM Slatina urcă, cel puţin până la meciul Campionii FC Argeș-FK Miercurea Ciuc, programat luni după-amiază, pe primul loc în clasamentul Ligii a II-a.

Oprescu: „Nu vreau să tragem concluzii pripite, riscăm să credem că suntem de neînvins”

Pentru CSM Slatina aceasta este a treia victorie consecutivă obţinută cu cel puţin trei goluri marcate, însă tehnicianul Daniel Oprescu le cere jucătorilor săi să rămână concentraţi pentru a arăta constanţă în rezultate.

Nu trebuie să tragem concluzii pripite. După un astfel de meci riscăm să credem că suntem de neînvins. Aşteptăm să vină meciurile cu echipe puternice, pentru a vedea cu adevărat potenţialul pe care-l avem. Însă, până acum arătăm destul de bine.

Trebuie să arătăm constanţă, pentru că au mai fost surprize în campionatul trecut, echipe care au început foarte bine, dar care nu au prins play-off-ul”, a precizat antrenorul echipei CSM Slatina, Daniel Oprescu, după victoria cu AFC Câmpulung.

Runda viitoare, pe 1 septembrie, cu începere de la ora 11.00, pe Stadionul „1 Mai”, CSM Slatina va primi vizita celor de la Campionii FC Argeş.