Flavius Stoican, după înfrângerea cu CSM Slatina: „Vreau să considerăm meciul un accident”

CSM Slatina a învins de o manieră categorică, scor 4-0, CSM Resiţa, la capătul unei partide în care fotbaliştii Slatinei s-au întrecut în execuţii care de care mai spectaculoase. Antrenorul reşiţenilor, Flavius Stoican, a trecut la capitolul „accidente” partida de pe Stadionul „1 Mai” şi speră ca echipa sa să nu mai sufere o astfel de înfrângere.

CSM Reşiţa a suferit o înfrângere drastică în meciul cu CSM Slatina disputat, luni după-amiază,pe Stadionul „1 Mai”. Flavius Stoican speră ca jucătorii săi să treacă repede peste jocul cu Slatina şi a catalogat momentul  ca „o zi care să nu se mai repete”.

Am prins o zi foarte proastă. Într-adevăr, şi adversarii au dat eurogoluri. Am făcut cadou primul gol, 1-0, am avut apoi şi noi o situaţie să egalăm, nu s-a întâmplat, apoi a venit un eurogol şi au început eurogolurile, 2-0. A început repriza a doua, eurogol, bară-gol, 3-0, apoi 4-0, şi s-a terminat soarta jocului.

Am prins o zi care nu vreau să se mai repete. Este un joc de fotbal, nu trebuie să-şi pună cenuşă în cap, pentru că mai sunt multe meciuri. Ori că pierdeam cu 1-0, ori cu 4-0, asta este, dar să ne vedem şi noi greşelile.

A fost cea mai slabă partidă, şi diferenţa de scor o arată, nu am avut realizări, nu am avut ocazii, una singură pot spune ocazie clară, dar în rest am fost o echipă care am pierdut şi duelurile, am avut şi neşansa să le oferim cadou acel prim gol, după aceea a venit acel eurogol, speram să ne revenim după pauză, dar nici nu a început bine repriza că deja a fost celălalt eurogol, 3-0.

Trebuie să fim realişti. Suntem o echipă care am acumulat puncte datorită jocului colectiv, al muncii în echipă, astăzi am suferit la acest aspect. Vreau să considerăm meciul de astăzi un accident, care să nu se mai repete”, a declarat antrenorul echipei CSM Resiţa, Flavius Stoican, după înfrângerea severă de la Slatina.

Antrenorul echipei CSM Resiţa, Flavius Stoican, a ţinut să felicite Slatina, fiind şi el umit de golurile slătinenilor, pe care le-a catalogat unul mai frumos decât altul.

Slatina este foarte bună, o echipă arţăgoasă, băieţii aceştia au avut nişte execuţii că nici nu ştiu care să spun că a fost golul cel mai frumos. Vreau să-i felicit, de asemenea pe antrenor, pe Oprescu, şi să continue pe aceeaşi linie”, a mai spus Flavius Stoican.

CSM Resiţa şi CSM Slatina se aflau la egalitate de puncte înaintea meciului direct. După acest eşec, formaţia reşiţeană a coborât pe locul 8, cu 11 puncte, în timp ce Slatina a urcat pe locul 4, cu 14 puncte acumulate.