FOTO. Dublă campioană naţională, câştigătoare a trofeului „Cupa României”, Andreea Jifcu, pe primul loc la Top 12 Juniori III

Noua stea a tenisului de masă slătinean a înregistrat o nouă performanţă. După ce a devenit dublă campioană naţională şi a cucerit trofeul „Cupa României, Andreea Jifcu a bifat o nouă performanţă. Sportiva de la CSS Slatina s-a clasat pe primul loc la Top 12 Juniori III, competiţie ce s-a desfăşurat în weekend la Constanţa. Astfel, micuţa tenismenă a cucerit tot ce se putea la categoria sa de vârstă, 8-10 ani.

Sportiva secţiei de tenis de masă de la CSS Slatina, Andreea Jifcu, a înregistrat o nouă performanţă. Dubla campioană naţională a câştigat Top 12 Juniori III, competiţie ce a reunit cele mai bune 12 sportive din ţară la categoria 8-10 ani. Cu acest rezultat, tenismena Andreea Jifcu păşeşte pe urmele Adinei Diaconu, care în urmă cu mulţi ani realiza aceleaşi performanţe.

„Andreea Jifcu a confirmat. A câştigat tot ceea ce se putea câştiga în acest an. S-a clasat pe primul loc la Top 12, după ce a câştigat toate meciurile jucate. Este un lucru extraordinar să nu pierzi niciun meci. Este o jucătoare de perspectivă, în care avem mare încredere”,
a declarat antrenorul emerit Petre Arnăutu.

Tenismena de la CSS Slatina, Andreea Jifcu, încheie anul 2018 pe primul loc în topul celor mai bune jucătoare din ţară la categoria de vârstă 8-10 ani.