Atleta de la CSS Slatina, Alexandra Nica, medaliată cu bronz la Campionatul Naţional

Sportiva secţiei de atletism de la CSS Slatina, Alexandra Nica, a cucerit medalia de bronz la actuala ediţie a Campionatului Naţional de Juniori III. Slătineanca, pregătită chiar de tatăl său, Alin Nica, a urcat pe podium în proba de 60 de metri.

Prima performanţă pentru atleta de la CSS Slatina, Alexandra Nica. Sportiva pregătită de tatăl său, Alin Nica, a cucerit medalia de bronz la Campionatul Naţional ce s-a desfăşurat, în weekend, la Bacău.

Slătineanca a trecut a treia linia de sosire în proba de 60 de metri plat, cu timpul de 8 secunde. Alexandra Nica s-a calificat la Campionatul Naţional rezervat Juniorilor III (14-15 ani), după ce în urmă cu două săptămâni a câştigat zona ce s-a desfăşurat la Bucureşti.