Atleţii de la CSM Slatina, rezultate bune la Grand Prix-ul ce s-a desfăşurat la Bucureşti

Atleţii de la CSM Slatina au participat în weekend la Grand Prix-ul ce s-a desfăşurat la Bucureşti, în sala „Lia Manoliu”. Andrei Neagoe a încheiat concursul pe podium, clasându-se pe locul al doilea, în proba de 60 de metri.

Sportivii secţiei de atletism de la CSM Slatina au luat, în weekend, un prim contact cu pista, la etapa de Grand Prix ce s-a desfăşurat la Bucureşti. Andrei Neagoe s-a clasat pe locul al doilea, Daniel Budin a sosit pe patru, iar Marius Şerban pe locul cinci, toţi trei concurând în proba de 60 de metri.

Atletul Cosmin Dincă a încheiat competiţia pe locul patru, însă în proba de 400 de metri.

În acest weekend, atleţii de la CSM Slatina vor participa la Campionatul Naţional Universitar, ce se va desfăşura la Bacău, urmând ca pe 3-4 feburarie, la Bucureşti, să se dispute Finala Campionatului Naţional de Atletism.