Atletul de la CSM Slatina, Andrei Neagoe, a obţinut biletul pentru Campionatul European de la Glasgow

Sportivul secţiei de atletism de la CSM Slatina, Andrei Neagoe, a cucerit medalia de bronz în proba de 60 de metri la actuala ediţie a Campionatului Naţional, ce s-a desfăşurat în aceste zile în Sala „Lia Manoliu”. Atletul pregătit de Dan Bărbuţi a scos timpul necesar participării la Campionatul European ce se va desfăşura, în perioada 1-3 martie, la Glasgow.

Atletul Andrei Neagoe, legitimat la CSM Slatina, a obţinut biletul pentru Campionatul European ce se va desfăşura la începutul lunii martie, în Scoţia, la Glasgow. Sportivul pregătit de Dan Bărbuţi a trecut al treilea linia de sosire în proba de 60 de metri din cadrul Campionatului Naţional de Atletism, ce s-a desfăşurat în Sala „Lia Manoliu” din Bucureşti.

Un alt sportiv de la CSM Slatina, care a luat startul în proba de 60 de metri, este Daniel Budin. Acesta nu a reuşit să prindă podiumul, încheind competiţia pe poziţia a şasea.