CSM Slatina a remizat, 19-19, în duelul cu Rapid Bucureşti. Luciana Marin, cea mai bună marcatoare

Echipa de handbal CSM Slatina a obţinut o remiză, scor 19-19, în duelul din runda inagurală a Ligii Naţionale, disputat la Ploieşti, în compania echipei Rapid Bucureşti. Jocul a fost aprig disputat, ambele echipe au condus pe rând, la maximum două goluri, pentru ca la final jocul să se încheie la egalitate. Cea mai bună jucătoare în tabăra echipei slătinene a fost Luciana Popescu (fostă Marin), care a marcat nouă goluri.

Remiză preţioasă pentru echipa de handbal CSM Slatina, în jocul contra celor de la Rapid Bucureşti, care a avut o campanie spectaculoasă de transferuri, printre care Eliza Buceschi.

Confruntarea a fost aprig disputată, cele două echipe conducând pe rând la cel mult două goluri. Dacă în minutul 48, CSM Slatina conducea, scor 14-16, în minutul 56, Rapid preluase conducerea tot la două goluri, 19-17. Luciana Popescu (fostă Marin), cea mai bună marcatoare a grupării slătinene, a reuşit două goluri consecutive, pentru ca în minutul 58 tabela să arate 19-19. S-a terminat la egalitate, după ce în ultimele minute de joc niciuna dintre formaţii nu a mai reuşit să înscrie.

CSM Slatina debutează astfel cu dreptul, la capătul unei partide în care a obţinut un punct extrem de muncit.