CSM Slatina a remizat, scor 2-2, pe terenul celor de la Sporting Roşiori

Echipa de fotbal CSM Slatina a înregistrat o remiză, scor 2-2, în meciul susţinut, în deplasare, cu Sporting Roşiori, formaţie pe care a eliminat-o în turul al treilea al Cupei României.

După o primă repriză în care slătinenii s-au jucat cu ocaziile, Doman şi Popovici ratând inexplicapibil, în debutul actului secund gazdele au marcat două goluri, în minutule 49 şi 54, prin Alin Călin, care a profitat de erorile din apărarea slătineană.

Şi în actul secund, gruparea slătineană a avut ocazii bune de a înscrie, însă golul a venit abia în minutul 86, când Popovici a reuşit în cele din urmă să puncteze pe tabelă. Presiunea slătinenilor a dat roade, iar în minutul 90, Constantin Radu a fost faultat în careu, iar radu Necşulescu a transformat cu siguranţă lovitura de la unsprezece metri, restabilind egalitatea, 2-2.

Deşi condusă cu 2-0, CSM Slatina ar fi putut reveni cu toate cele trei puncte, însă şutul lui Trancă, din interiorul careului, în minutul 93, a fost scos de portar. S-a terminat 2-2, la capătul unei partide în care slătinenii au ratat incredibil de mult, făcându-şi astfel partida extrem de dificilă.

Celelalte două reprezentante ale judeţului au pierdut. Vediţa Coloneşti a fost învinsă cu 4-0 în deplasarea de la Filiaşi, în timp ce Petrolul Potcoava a cedat la limită, scor 1-2, pe teren propriu, cu Viitorul Dăeşti.

CSM Slatina: Preduţ, Abel Stan, Pisăru, Sălcianu, Manea, Cincă, Dorin Toma, David Oprescu, Popovici, Doman, Deta. Au mai jucat: Trancă, Neicu, Necşulescu, Constantin Radu.