FOTO. CSM Slatina învinge cu 1-0 în amicalul disputat cu FC Argeş, pe Stadionul „Nicolae Dobrin”

Echipa de fotbal CSM Slatina a susţinut, în această dimineaţă, un joc de pregătire în comapania formaţiei din Liga I, FC Argeş. Gruparea slătineană s-a impus, scor 1-0, printr-un gol marcat în minutul 80 de Cătălin Grigore.

Banca tehnică a echipei slătinene a utilizat formule diferite de joc în cele două reprize, pentru a da şansa tuturor jucătorilor să aibă minute egale jucate.

Prima parte a întâlnirii s-a încheiat la egalitate, scor 0-0, pentru a ca în actul secund slătinenii să puncteze pe tabelă. Constantin Radu a centrat de pe flancul drept, iar Cătălin Grigore a reluat, din prima, de la 18 metri, la colţul lung, în mintul 80.

CSM Slatina mai are programate şase jocuri de pregătire, până la începutul noului sezon al Ligii a III-a, programat pe 28 august. Următorul amical va avea loc pe data de 31 iulie contra celor de la Unirea Bascov.

CSM Slatina(prima repriză): Preduţ, Stan, Dinu, manea, Sălcianu, Dorin Toma, Alexandru Cincă, David Oprescu, rareş Deta, Cătălin Doman, Alexandru Popovici.

CSM Slatina (a doua repriză): Velcu, Enache, Pisăru, Preda, bărbuţi, Grigore, Popescu, Radu Constantin, Gavrilaş, Necşulescu, Neicu.