CSM Slatina, mai aproape de barajul de promovare. Gruparea slătineană a bifat a 24-a victorie consecutivă

Echipa de fotbal CSM Slatina s-a impus cu 3-0 pe terenul celor de la Voința Băbiciu, bifând astfel cea de-a 24-a victorie consecutivă în drumul către Liga a III-a. Golurile poartă semnătura jucătorilor David Oprescu, Andrei Bîră și Gabriel Precup.
CSM Slatina a deschis scorul în debutul actului secund prin David Oprescu. Mijocașul de 20 de ani a reluat în poartă, de lângă un adversar, la colțul scurt, un balon deviat dintr-o centrare de pe stânga (min. 46).

Slătinenii au majorat avantajul în minutul 63. Tudor îl gasește bine cu o pasă în adâncime pe Andrei Bîră, care înscrie cu un șut pe jos, din interiorul careului.

Căpitanul de echipă Gabriel Precup a dus scorul la 3-0, în minutul 70. Acesta a trimis cu capul în poartă, din 6 metri, o minge centrată, de pe flancul stâng, de Cosmin Căpățînă.

David Oprescu a mai ratat o ocazie mare de a marca în minutul 85. Mijocașul grupării slătinene a trimis peste transversală din 8 metri, meciul încheindu-se astfel 3-0. Ocazii ratate au fost, de asemenea, în primele 45 de minute, cand Căpățînă, Precup și Ceapă au ratat din situații bune de a marca.

Gruparea slătineană a ajuns, cu succesul din runda actuală, la 24 de victorii consecutive, iar barajul de promovare în Liga a III-a este din ce în ce mai aproape.

CSM Slatina: Gavriș, Valeriu Preda, Scheau, Panait, Stănică, Ovidiu Popescu, Tudor, Precup, David Oprescu, Căpățînă, Ceapă. Au mai evoluat: Bîră, Constantin Radu, Manea, Stancu.