CSM Slatina, o nouă victorie în lupta pentru barajul de promovare în Liga a III-a

CSM Slatina a obținut cea de-a paisprezecea victorie consecutivă pe terenul celor de la Voința Schitu, duminică, în cadrul unui nou meci oficial de la nivelul Ligii a IV-a. Gruparea slătineană s-a impus cu 4-1, prin golurile marcate de Ceapă, care a reușit dubla, Bărbuți și Andrei Bîră. Golul de onoare al gazdelor a fost reușit de Nicolae Ozam, care a reluat cu capul în plasă, după o lovitură de la colțul terenului.

CSM Slatina s-a impus, așa cum era de așteptat, în deplasarea de la Voința Schitu, pe un teren greu, impracticabil, ca de altfel majoritatea suprafețelor de la nivelul campionatului județean.

Gruparea pregătită de Bobi Verdeș a deschis scorul în minutul 10, în urma unui contraatac. Tudor l-a lansat pe Grigore Ceapă, care a marcat cu șut la colțul lung.

Slătinenii au majorat scorul în minutul 12. Precup a executat în careul mic o lovitură de la colț, de unde Bărbuți a reluat cu capul în plasă pentru 2-0.

Gazdele au reușit să înscrie dintr-o fază fixă, în minutul 39, prin Nicolae Ozam, însă slătinenii au punctat repede, Grigore Ceapă marcând în minutul 40 pentru 3-1.

Andrei Bîră și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, în minutul 60, partida încheindu-se astfel cu voctoria slătinenilor, scor 4-1.

Cel mai important meci al grupării slătinene este programat sâmbătă, 17 noiembrie, cu începere de la ora 11.00, pe Stadionul 1 Mai. Petrolul Potcoava va fi adversara grupării pregătite de Bobi Verdeș în cadrul derby-ului stagiunii de toamnă. Cu o victorie, CSM Slatina se va desprinde de principala urmăritoare, Petrolul Potcoava.