CSM Slatina obţine un rezultat pozitiv pe terenul aspirantei la promovarea în Liga I, Petrolul Ploieşti

Echipa de fotbal CSM Slatina reuşeşte un rezultat pozitiv pe terenul aspirantei la promovarea în Liga I, Petrolul Ploieşti. Gruparea slătineană a încheiat cu o remiză, scor 1-1, meciul susţinut pe Stadionul „Ilie Oană”. Marian Vlada, jucător care a absentat în jocurile precedente, a revenit pe teren cu gol. Atacantul grupării slătinene a restabilit egalitatea în minutul 75, după golul lui Vasile Buhăescu, din minutul 69.

CSM Slatina reuşeşte primul rezultat pozitiv pe teren străin, din acest sezon, după ce în rundele precedente a scăpat puncte importante din mână, pe fondul unor greşeli în apărare. Şi în această seară, contra aspirantei la promovarea în Liga I, slătinenii s-au văzut conduşi după ce Vasile Buhăescu a marcat nestingherit din interiorul careului, după o centrare de pe dreapta (min.69).

Din fericire, gruparea slătineană a reuşit să restabilească repede egalitatea. Ovidiu Popescu a trimis un şut pe jos, de la distanţă, Marian Vlada a preluat, dintre doi adversari, pe linia de 16 metri, şi a înscris cu un şut plasat, aducând astfel egalarea, 1-1.

Slătinenii au stat bine în teren până la finalul partidei şi au reuşit să conserve rezultatul, obţinând remiza contra uneia dintre formaţiile Ligii a II-a care speră să promoveze.

Runda viitoare, gruparea slătineană întâlneşte, pe teren propriu, sâmbătă, de la ora 11.00, Gloria Buzău.

CSM Slatina: Grecu, Constantin Radu, Motroc, Manea, Demici, Ovidiu Popescu, Vasile Gheorghe (cpt.), David Oprescu, Cătălin Doman, Daniel Rogoveanu, Stoica. Au mai jucat: Grigore, Vlada, Pisăru şi Deta.

Petrolul Ploieşti: Kitanov, Alberto Olaru, Meijers, Manolache, Poelmans, Salifu, Mihai Constantinescu, Matiş, Pol Roige (cpt.), Alexandru Saim, Beleck. Au mai evoluat: Buhăescu, Valentin Balint, Nir Lax şi Vajushi.