CSM Slatina pierde la limită meciul din deplasare cu AFK Csikszereda

Echipa de fotbal CSM Slatina a pierdut la limită, scor 1-0, meciul susţinut în deplasare, în compania celor de la AFK Csikszereda, formaţie care va evolua în play-off-ul Ligii a II-a.

Gruparea slătineană a încasat golul în minutul 32, dintr-o fază fixă. Goalkeeper-ul Nicuşor Grecu a respins în faţă o lovitură liberă executată direct pe poartă, mingea deviată a ajuns la Toni Suciu, care din interiorul careului a trimis la colţul lung. Slătinenii au acuzat o poziţie de ofsaid, însă tuşierul nu a ridicat fanionul.

Actul secund a adus un joc mai bun din partea slătinenilor, care au pus presiune pe adversar, mai ales în ultimul sfert de oră, însă nu au reuşit să găsească drumul spre gol. S-a terminat cu o înfrângere la limită, iar slătinenii vor intra în play-out cu doar 15 puncte acumulate.

De cealaltă parte, adversara grupării slătinene în această ultimă etapă a prins play-off-ul, pe ultima sută de metri, în detrimentul unor echipe de tradiţie precum U. Cluj, Farul Constanţa, Petrolul Ploieşti, care vor evolua în play-out-ul Ligii a II-a.