CSM Slatina ratează şansa de a lega egalul de la Ploieşti cu un rezultat bun în meciul de pe teren propriu cu Gloria Buzău

Echipa de fotbal CSM Slatina a pierdut, scor 2-0, meciul de pe teren propriu cu Gloria Buzău, la capătul unei partide în care slătinenii au avut o evoluţie sub aşteptări.

Echipa de fotbal CSM Slatina a pierdut, scor 2-0, meciul de pe teren propriu cu Gloria Buzău, la capătul unei partide în care jucătorii grupării slătinene au crezut că, după egalul de la Ploieşti, simpla prezenţă pe teren le-ar putea aduce puncte. Primul gol al oaspeţilor, marcat direct dintr-o lovitură liberă, imediat după ieşirea de la vestiare (min.47), prin Cosmin Tucaliuc, i-a dezmorţit puţin pe slătineni.

Ianis Stoica a obţinut o lovitură liberă din colţul careului de 16 metri, însă Cătălin Doman a executat direct în zid (min.57). Slătinenii au continuat să alerge după egalare, însă tânărul atacant al grupării slătinene a ratat o ocazie monumentală în minutul 65. Dorin Toma a recuperat o minge la jumătatea terenului, l-a angajat pe stânga pe Doman, care a pasat excelent în centrul careului pentru Ianis Stoica, însă acesta a trimis incredibil peste poartă din câţiva metri (min.65). În loc să fie 1-1, s-a făcut 2-0 pentru oaspeţi, după ce Nedelea, care a primit o minge pe dreapta, a trecut de apărarea slătineană şi l-a învins pe Grecu cu un şut în forţă de la 10 metri (min.77).

Slătinenii au presat în ultimul sfert de oră, însă fără să izbutească să înscrie, Rogoveanu, Stoica şi Grigore ratând şi ei ocazii bune de a înscrie.

CSM Slatina: Grecu (cpt.), Constantin Radu,Cotigă, Manea, Pisăru, Ovidiu Popescu, Dorin Toma, David Oprescu, Cătălin Doman, Demici, Vlada. Au mai jucat: Ianis Stoica, Rogoveanu, Vasile Gheorghe, Motroc şi Cătălin Grigore.