CSM Slatina s-a calificat în 16-imile Cupei României, după victoria cu 1-0 contra echipei Unirea Bascov

Echipa de fotbal CSM Slatina îşi continuă parcursul în Cupa României. Gruparea slătineană s-a impus cu 1-0 în meciul susţinut, în deplasare, cu Unirea Bascov şi s-a calificat în 16-imile competiţiei. Golul victoriei a fost marcat de fundaşul central Marian Manea, în minutul 36.

CSM Slatina a învins cu 1-0 echipa Unirea Bascov, în turul al patrulea al Cupei României, şi s-a calificat în 16-imile competiţiei.

Golul victoriei a fost marcat de fundaşul central Marian Manea, care a reluat cu capul în poartă, o lovitură liberă bătută în careu, în minutul 36. Slătinenii au mai avut alte ocazii clare de gol, însă jocul s-a încheiat cu o victorie la limită.

În 16-imile Cupei României, meciurile se stabilesc în urma tragerii la sorţi. Prin urmare, pe Stadionul „1 Mai” poate ajunge inclusiv o echipă din Liga I, având în vedere faptul că în această etapă vor intra în competiţie toate echipele din primul eşalon fotbalistic.

Sâmbătă, 11 septembrie, CSM Slatina va evolua în campionat, în prima partidă oficială de pe teren propriu, de la nivelul Ligii a III-a, contra celor de la Minerul Costeşti. Meciul este programat cu începere de la ora 17.00.