CSM Slatina, victorie la limită pe terenul echipei Sporting Roşiori

Echipa de fotbal CSM Slatina a debutat cu o victorie în retur. Gruparea pregătită de Mihai Ianovschi a obţinut cele trei puncte în meciul susţinut, în deplasare, în compania echipei Sporting Roşiori. Meciul s-a disputat pe un teren extrem de greu, suprafaţa de joc fiind aproape impracticabilă. Marian Vlada a marcat unicul gol al partidei în minutul 40.

CSM Slatina revine cu cele trei puncte puse în joc în runda inaugurală a returului. Gruparea slătineană s-a impus la limită, scor 1-0, pe terenul ultimei clasate, Sporting Roşiori. Meciul s-a disputat pe un teren aproape impracticabil, jocul având de suferit din cauza condiţiilor improprii.

Slătinenii au deschis scorul în minutul 40. După o combinaţie între Doman şi Vasile Gheorghe, căpitanul grupării slătinene l-a găsit bine cu o pasă pe Marian Vlada, care a punctat pe tabelă cu un şut din opt metri.

Actul secund a început cu o ocazie mare pentru slătineni, însă şutul lui Doman din interiorul careului a fost scos, cu un reflex de ultim moment, de portarul gazdelor. S-a terminat cu o victorie la limită, scor 1-0, atacantul Marian Vlada fiind jucătorul deceisv. De altfel, gruparea slătineană a înregistrat, în meciul tur cu Sporting Roşiori, tot un succes cu 1-0, atunci victoria fiind adusă de căpitanul Vasile Gheorghe.

Cu cele trei puncte, CSM Slatina merge cap la cap cu Progresul Spartac, care de asemenea a câştigat meciul din prima etapă a returului, disputat pe teren propriu cu SR Municipal Braşov. Cele două mari favorite la primul loc sunt despărţite doar de golaveraj.

CSM Slatina: Nicuşor Grecu, Toma Bodri, George Cotigă, Marian Manea, Alin Demici, Dorin Toma, Vasile Gheorghe, David Oprescu, Cătălin Doman, Rareş Deta, Marian Vlada.

Sporting Roşiori: Priseceanu, Vlăduţ Parghel, Ion Sitaru, Sekouba Kaba, Florin Epure, Marius Diţu, Mihai Lolescu, Gheorghiţă Constantinescu, George Răducanu, Florin Radu, Emmanuel Ernest.