CSS Slatina a pierdut la limită primul meci din deplasare, din Liga Elitelor Under 19

Echipa de fotbal CSS Slatina nu a reuşit să revină cu puncte de pe terenul celor de la Csikszereda Miercurea Ciuc, deşi s-a aflat la conducere pe tabela de marcaj, prin „reuşita” lui Boştină. Slătinenii au evoluat în inferioritate numerică din minutul 30, misiunea obţinerii punctelor puse în joc fiind extrem de dificilă. Echipa slătineană a pierdut jocul, scor 2-1, la capătul unei confruntări în care arbitrajul a fost unul ostil.

Calificată pentru prima dată în Liga Elitelor Under 19, cea mai puternică competiţie la această categorie de vârstă, CSS Slatina nu a cunoscut victoria. Gruparea pregătită de Marius Popa şi Cristian Stănculeţu a pierdut, scor 2-1, confruntarea din deplasare cu Csikszereda Miercurea Ciuc, deşi s-a aflat la conducere pe tabelă. Slătinenii au evoluat din minutul 30 în inferioritate numerică, acest lucru cântărind destul de mult în dezondământul partidei.

„A fost un joc destul de bun din partea copiilor, însă în maniera în care a fost arbitrajul nu aveam cum să câştigăm. Din minutul 30 am evoluat în inferioritate, am primit gol din ofsaid, au fost foarte multe intrări dure nesancţionate. Nu-mi explic cum un arbitru divizionar poate fluiera de o asemenea manieră”, a declarat Marius Popa, antrenorul echipei CSS Slatina Under 19.

Runda viitoare, CSS Slatina va primi vizita echipei Ardealul Cluj. Meciul se va disputa sâmbătă, 13 octombrie, cu începere de la ora 12.00, pe terenul sintetic din cadrul Stadionului „1 Mai”.