CSS Slatina Under 17, eliminată prematur din Cupa României de CSU Craiova, care activează în Liga Elitelor

Dacă CSS Slatina Under 19 s-a calificat în optimile Cupei României, după o victorie la scor cu SCM Râmnicu Vâlcea, juniorii Under 17 au fost eliminaţi în şaisprezecimi de CSU Craiova. CSS Slatina Under 17 a pierdut, pe teren propriu, scor 5-1, confruntarea cu formaţia ce activează în Liga Elitelor, CSU Craiova, pregătită de Dragoş Bon.

CSS Slatina Under 17 a părăsit Cupa României încă din şaisprezecimi. Jucătorii pregătiţi de Marius Popa şi Iulian Mitrache s-au înclinat în faţa celor de la CSU Craiova, care evoluează în elita fotbalului românesc la această categorie de vârstă. Chiar dacă scorul este cam dur, 5-1, jocul a fost destul de echilibrat, adversarii reuşind să se desprindă pe tabela de marcaj în utlimul sfert de oră.

„A fost un joc care nu reflectă cu adevărat scorul. A fost destul de echilibrat, însă ei au finalizat ocaziile pe care le-au avut, spre deosebire de noi, care nu am fost într-o zi de graţie. La 2-1 am avut ocazia de a egala, n-am reuşit, iar în ultimele 15 minute am încasat trei goluri. Meritată în cele din urmă calificarea celor de la CSU Craiova”, a declarat antrenorul de la CSS Slatina, Marius Popa.

CSS Slatina îşi va continua parcursul în Cupa României cu echipa Under 19. Optimile sunt programate peste două săptămâni. Tragerea la sorţi se va organiza săptămâna viitoare.