CSS Slatina Under 19 a condus până în minutul 86 liderul U. Cluj, însă a revenit fără puncte

CSS Slatina a întâlnit sâmbătă, în deplasare, liderul la zi în Liga Elitelor, FC Universitatea Cluj. Gruparea slătineană pregătită de Marius Popa şi Cristian Stănculeţu a condus cu 1-0 până în minutul 86, însă, din păcate, nu a reuşit să revină cu puncte. Slătinenii au încasat două goluri în doar câteva minute, pierzând astfel un meci pe care l-au controlat.

Echipa slătineană Under 19, formată din jucători de la CSS, LPS şi CSM Slatina, a fost la un pas de o victorie importantă pe terenul liderului Ligii Elitelor, FC Universitatea Cluj. Slătinenii au condus pe tabelă până în minutul 86, prin golul marcat, în prima repriză, de Boştină. Din păcate, ultimele minute ale meciului au fost de coşmar pentru slătineni. Nu doar că s-au văzut egalaţi, ci în minutul 94 al confruntării au încasat golul de 2-1. Antrenorul grupării slătinene, Marius Popa, consideră, după aspectul jocului, rezultatul nedrept.

„Până în minutul 86 eram câştigători. Am fost egalaţi, iar în minutul 94, la ultima faza a meciului, am primit al doilea gol. Este total nedrept rezultatul, mai ales că la 1-0 pentru noi am avut două goluri anulate, valabile în opinia mea. Am făcut un joc bun, însă multe decizii s-au luat într-o singură direcţie. Este şi vina noastră că am pierdut, însă când maniera de arbitraj este ostilă, este destul de greu”, a precizat antrenorul echipei CSS Slatina Under 19, Marius Popa.

CSM Slatina primeşte, în weekend, vizita ultimei clasate, CSM Şcolar Reşiţa. Meciul se va disputa pe terenul sintetic din cadrul Complexului Sportiv „1 Mai”, sâmbătă, 17 noiembrie, cu începere de la ora 12.00.