Învăţământ

2017-01-05, 14:24:00

Ei sunt elevii, sportivii, profesorii şi antrenorii slătineni care vor fi premiaţi de primărie pentru performanţele din 2016

Elevii, sportivii, profesorii şi antrenorii slătineni care, în decursul anului trecut, au obţinut rezultate deosebite vor fi premiaţi de Primăria Slatina, în cadrul primei ediţii a manifestării „Gala Laureaţilor”, care se va desfăşura în perioada 20-24 ianuarie 2017.

Municipalitatea a alocat 400.000 lei pentru desfăşurarea manifestării şi premierea elevilor, sportivilor, profesorilor şi antrenorilor.

Gazeta Nouă vă prezintă, în cele ce urmează, lista beneficiarilor burselor de merit acordate de Consiliul Local cu ocazia manifestării „Gala Laureaţilor”, ediţia I, 20 - 24 ianuarie 2017

A. Bursa de merit ,,Eugen Ionescu” (100 euro) - se acordă elevilor de liceu şi şcoală generală, care au obţinut premii cel puţin la fazele naţionale ale olimpiadelor şcolare pe specialităţi


Şcoala Gimnazială Nr.3


1. Stanciu Gabriel Ciprian - Medalie bronz Olimpiada Naţională de informatică

Şcoala Gimnazială Vlaicu Vodă

1. Traşcă Andrei Sabin - Premiul Special la Concursul Naţional de Geografie

Şcoala Gimnazială Eugen Ionescu

1. Dîrstaru Rebeca Cecilia Maria - Premiul Special la Olimpiada Naţionala de Limba şi Literatura Română

2. Ţolu Diana - Premiul Special la Olimpiada Naţională de Lingvistică, medalie de argint la Olimpiada Naţională de matematică

3. Păunescu Bianca Andreea - Premiul Menţiune Specială Limba Franceză

4. Ene Mihaela Francesca - Medalie de bronz Olimpiada Naţională de Matematică

5. Ghencea Lavinia Gabriela - Premiul I la Olimpiada Naţională de cultură şi spiritualitate românească

6. Popescu Adelina Maria - Premiul II la Concursul Made of Europe

Şcoala Gimnazială Constantin Brîncoveanu

1.  Lupu Roxana Maria - Premiul Special la Olimpiada Naţională de Religie

Şcoala Gimnazială George Poboran

1.  Gîlcă Ionela Diana - Premiul III la Concursul Naţional de Geografie

Colegiul Naţional Agricol Carol I

1.  Petre Laurenţiu Nicuşor - Menţiune la Olimpiada Naţională de Agricultură

Colegiul Naţional Vocaţional Nicolae Titulescu

1.  Bibirică Marina Simina - Menţiune la Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar

2. Neacşa Laura Georgiana - Premiul I la Olimpiada Animatorilor

3. Avram Roxana Valentina - Premiul I la Olimpiada Animatorilor

4. Constantin Alina Nicoleta - Premiul I la Olimpiada Animatorilor

5. Epure Maria Alina - Menţiune Specială la Olimpiada Naţională de Limba Spaniolă

6. Ştefu Teodora - Menţiune Concursul Transcuricular Ionel Teodoreanu

7. Şerban Mihaela Octavia - Menţiune Concurs Naţional Memoria Holocaustului

8. Parpală Alexandra - Menţiune la Olimpiada Naţională de Pedagogie şi Psihologie

9. Lepădatu Flori Cătălina - Premiul Special la Olimpiada Naţională de Pedagogie şi Psihologie

10. Băieţică Janina Alina - Premiul Special la Olimpiada Naţională de Pedagogie şi Psihologie

11. Ivan Luana Maria - Menţiune la Olimpiada Naţională de Arte Vizuale şi Istoria Artelor

12. Sandu Anastasia - Premiul Special la Olimpiada Naţională de Religie

13. Manolache Maria Cătălina - Premiul Special la Concursul  Naţional de Geografie
 
Colegiul Naţional Ion Minulescu

1.    Preda Ana -Maria Lorena - Premiul I la Olimpiada de limba Germană

2.    Pătraşcu Cristina Gabriela - Premiul II la Olimpiada de limba Germană

3.    Marcu Diana Alexandra - Premiul Special la Olimpiada Naţională de Religie

4.    Rizea Niţă Ioan Alexandru - Premiul Special la Olimpiada Naţională de Limba Latină

5.    Crau Maria Alexandra – Menţiune la Olimpiada Naţională de Limbi Clasice

6.    Adam Maria Mădălina - Premiul Special la Olimpiada Naţională de Limba Latină

7.    Popa Andrei Filip - Menţiune la Olimpiada Naţională de Matematică și medalie de bronz la Olimpiada de Informatică

8.    Botan Elena Georgiana - Premiul Special la Olimpiada Naţională de Geografie

9.    Ignat Andrei Horia - Medalie de bronz la Olimpiada de Fizică

10.    Dobriţa George Mădălin - Menţiune de Onoare la Olimpiada de Fizică și medalie de argint la Olimpiada Naţională de matematică

11.    Chiriac Maria Andreea - Menţiune Specială Olimpiana Naţională de Chimie

12.    Dinu Corina Amalia - Menţiune Specială Olimpiana Naţională de Chimie

13.    Tănăsescu Scarlat Chris - Menţiune Specială Olimpiana Naţională de Chimie

Colegiul Naţional Radu Greceanu


1.    Ivan Ioana Miruna – Premiul I la Olimpiada Naţională de Limba Germană

2.    Diaconu Andreea Elena - Premiul III la Olimpiada Naţională de Limba Germană

3.    Oprea Marina - Premiul Special la Olimpiada Naţională de Lingvistică

4.    Sfătosu Bianca Mili - Premiul Special la Olimpiada Naţională de Limba şi Literatura Română

B. Bursa de merit ,,Ion Minulescu” (75 euro) - se acordă unui elev din fiecare liceu şi de şcoală generală din municipiul Slatina care a obţinut cea mai mare medie de absolvire a anului de învăţământ precedent


Şcoala Generală nr.1 - media 9.97


1.    Barbu Bianca Andreea - clasa a VIII-a

2.    Călin I. Niculina Camelia - clasa a VIII-a

3.    Mangâru A. Georgiana Maria - clasa a VI-a

Şcoala Gimnazială Ştefan Protopopescu - media 10

1.    Criveanu Andra Maria - clasa a V-a

2.    Gagiu Ştefania Elisa - clasa a V-a

3.    Georgescu Daria Ioana - clasa a V-a

4.    Voicu Raluca Maria - clasa a V-a

5.    Pătraşcu Gabriel Alexandru - clasa a V-a

6.    Udrea Andreea Maria - clasa a V-a

7.    Muntean Eugen - clasa a VI-a

8.    Radu Bianca Roberta Maria - clasa a VI-a

9.    Teleşpan Claudia Ioana - clasa a VI-a

10.    Voica Alina Maria - clasa a VI-a

11.    Pychermayer Ruxandra Theodora - clasa a VI-a

12.    Tihan Carla Iulia - clasa a VI-a

13.    Văduva Alexandru Marian - clasa a VII-a

14.    Bubatu Claudiu Mihai - clasa a VIII-a

15.    Cucu Andra Adelina- clasa a VIII-a

16.    Mereu Alexandru Ionuţ - clasa a VIII-a

17.    Pîrvu Elena Alina - clasa a VIII-a

18.    Truşcă Elena Adela - clasa a VIII-a
 
19. Zavarache Bănică Ionuţ - clasa a VIII-a

Şcoala Gimnazială nr. 3 - media 10


1.    Aria Andreea Maria - clasa a V-a

2.    Bujgoi Mihnea Ionuţ - clasa a V-a

3.    Ionică Larisa Cristina - clasa a V-a

4.    Nuţă Daria Maria - clasa a V-a

5.    Manolea Cristian - clasa a V-a

6.    Vlăsceanu Marina - clasa a V-a

7.    Matei Elvis - clasa a V-a

8.    Nicolae Andreea Denisa - clasa a V-a

9.    Solniţaru Ana Maria - clasa a V-a

10.    Vlad Alexandru Mihai - clasa a V-a

11.    Mihai Laura Nicoleta - clasa a VI-a

12.    Văduva Leonard Mihail - clasa a VI-a

13.    Bărbuică Teodor Marius - clasa a VI-a

14.    Brînduşoiu Antonia - clasa a VI-a

15.    Ghidarcea Marius Darius - clasa a VI-a

16.    Pălăştea Ema Andreea - clasa a VI-a

17.    Corbeanu Andreea Denisa - clasa a VI-a

18.    Calu Cosmina - clasa a VI-a

19.    Rusu Gabriela Claudia - clasa a VI-a

20.    Niculae Alexandru Mihai - clasa a VI-a

21.    Bolboaşă Maria Izabela - clasa a VII-a

22.    Ilie Camelia Cristina - clasa a VII-a

23.    Perşinaru Andreea Denisa - clasa a VII-a

24.    Alexandrescu Marian Gabriel - clasa a VIII-a

25.    Cioară Antonia Laura - clasa a VIII-a

26.    Duică Julia Maria - clasa a VIII-a

27.    Trăistaru Alexandra Cosmina - clasa a VIII-a

28.    Geamănu Mihaela Alina - clasa a VIII-a

29.    Stanciu Gabriel Ciprian - clasa a VIII-a

30.    Stanciu Raluca Teodora - clasa a VIII-a

Şcoala Gimnazială Nicolae Iorga - media 10

1.    Diaconescu Ştefania Clara - clasa a V-a

2.    Dulea Andrei Rareş - clasa a V-a

3.    Grigore Andreea Graţiela - clasa a V-a

4.    Luţă Elena Cosmina - clasa a V-a

5.    Maican Giulia Andreea Liliana - clasa a V-a

6.    Matei Maria Teodora - clasa a V-a

7.    Nica Alexandra Izolda - clasa a V-a

8.    Nicolae Robert Gabriel - clasa a V-a

9.    Titoveanu Ianna Dorina - clasa a V-a

10.    Tudor Diana Cristina - clasa a V-a

11.    Urziceanu David - clasa a V-a

12.    Achimescu G. Bianca - clasa a VI-a

13.    Savu Andrei Silviu - clasa a VI-a

14.    Ştefan Alexandru Constantin - clasa a VI-a

15.    Vasile Laurenţiu Gabriel - clasa a VI-a

16.    Velicea Bianca Andreea - clasa aVI-a

17.    Dinu Cătălina Georgiana - clasa a VI-a

18.    Frăţilă Catalaina - clasa a VI-a

19.    Nicu Antonia Maria - clasa a VI-a
 
20.    Kiss Drăghici Daria Adriana - clasa a VII-a

21.    Panait Costinel Paul - clasa a VII-a

22.    Oroboacă Noemi Maria - clasa a VII-a

23.    Vizireanu Oana - clasa a VII-a

24.    Delureanu Emil Auraş - clasa a VIII-a

25.    Dobeanu Irina Nicoleta - clasa a VIII-a

26.    Filip Vlad Florin - clasa a VIII-a

27.    Petre Alina Elena - clasa a VIII-a

28.    Bezna Elena Georgiana - clasa a VIII-a

29.    Urziceanu Irina - clasa a VIII-a

Şcoala Gimnazială Vlaicu Vodă - media 10


1.    Brînzan Florentina Dariana - clasa a V-a

2.    Cioc Alexandru Marian - clasa a V-a

3.    Costaş Teodora Bianca - clasa a V-a

4.    Din Cosmin Adrian - clasa a V-a

5.    Bujgoi George Emil - clasa a V-a

6.    Negrilă Claudia Elena - clasa a V-a

7.    Niţă Alexandra Ioana - clasa a V-a

8.    Scorbureanu Luiza Teodora - clasa a V-a

9.    Stroiuleasa Ştefan Dumitru - clasa a V-a

10.    Şerban Robert Gabriel - clasa a V-a

11.    Trăznea Andreea Teodora - clasa a V-a

12.    Dănciulescu Ciprian Mihai - clasa a V-a

13.    Enache Alexia Maria - clasa a V-a

14.    Arici Cristina Ştefania - clasa a V-a

15.    Bobeică Ana Maria - clasa aVI-a

16.    Andronescu Catrinel - clasa a VII-a

17.    Ciobanu Cristiana - clasa a VII-a
 
18.    Ghiocanu Maria Bianca - clasa a VII-a

19.    Traşcă Andrei Sabin - clasa a VII-a

20.    Tufa Maria Claudia - clasa a VII-a

21.    Guţică Florescu Maria Teodora - clasa a VII-a

22.    Pană Denisa Ana Maria - clasa a VII-a

23.    Niţă Denis Andrei - clasa a VII-a

24.    Bondoc Daniela Rebeca - clasa a VII-a

25.    Dună Vlad Dragoş - clasa a VIII-a

26.    Mateiu Alexandru Mihai - clasa a VIII-a

27.    Popescu Diana Ana Maria - clasa a VIII-a

28.    Rogojinaru Ioana Raluca - clasa a VIII-a

29.    Necula Mădălina Andreea - clasa a VIII-a

30.    Paraschiv Alexandra Mihai - clasa a VIII-a

31.    Vărzaru Ionuţ Alexandru - clasa a VIII-a

32.    Antonescu Maria Cristina - clasa a VIII-a

Şcoala Gimnazială Eugen Ionescu - media 10

1.    Gogolan Raluca Maria - clasa a V-a

2.    Monete Cristina Mihaela - clasa a V-a

3.    Rusu Bianca Mihaela - clasa a V-a

4.    Cîmpeanu Vlad Mihai - clasa a V-a

5.    Comănescu Ştefan - clasa a V-a

6.    Feraru Ştefan Lucian - clasa a V-a

7.    Moţoc Ştefania - clasa a V-a

8.    Pătran Eduard Ştefan - clasa a V-a
 
9.    Selea Rareş Mihai - clasa a V-a

10.    Stancu Mihai Alexandru - clasa a V-a

11.    Şugubeţu Adriana - clasa a V-a

12.    Iova Bianca Maria - clasa a V-a

13.    Moraru Andra - clasa a V-a

14.    Oprea George Andrei - clasa a V-a

15.    Rada Andrei Daniel - clasa a V-a

16.    Cojocaru Iulia Alexandra - clasa a VI-a

17.    Cruceru Robert Florin - clasa a VI-a

18.    Feteleanu Ana Alexia - clasa a VI-a

19.    Gioarsă Ioana Alexandra - clasa a VI-a

20.    Logofătu Gabriela Patricia - clasa a VI-a

21.    Polck Sabina Maria - clasa a VI-a

22.    Ţolu Diana - clasa a VI-a

23.    Velea Cătălina Ianna - clasa a VI-a

24.    Dobre Andreea Maria - clasa a VI-a

25.    Bălu Sandra - clasa a VI-a

26.    Coneschi Vlad Silviu - clasa a VI-a

27.    Gabor Ioana Andrea - clasa a VI-a

28.    Mărghianu Cristina Andreea - clasa a VI-a

29.    Simionescu Matei - clasa a VI-a

30.    Ştefanescu Anastasia - clasa a VI-a

31.    Tiţuleasa Georgiana Cristina - clasa a VI-a

32.    Constantinescu Liviu Gabriel - clasa a VII-a

33.    Dan Eliana - clasa a VII-a

34.    Dimulescu Ioana - clasa a VII-a

35.    Găneşanu Ionela - clasa a VII-a

36.    Sebeştean Andreea Maria - clasa a VII-a

37.    Tudosie Maria Andreea - clasa a VII-a

38.    Vădăstreanu Robert - clasa a VII-a

39.    Bănică Alexandru Marian - clasa a VII-a

40.    Caim Alexandru Gabriel - clasa a VII-a

41.    Călinescu Daniel Ionuţ - clasa a VII-a

42.    Moraru Adelin Dumitru - clasa a VII-a

43.    Motrun Florin Cristian - clasa a VII-a

44.    Păunescu Bianca Andreea - clasa a VII-a

45.    Constantinescu Maria Sabina - clasa a VIII-a

46.    Monete Andreea Maria - clasa a VIII-a

47.    Nicolae Paul Gabriel - clasa a VIII-a

48.    Panţucu Ştefan Alexandru - clasa a VIII-a

49.    Dîrstaru Rebeca Cecilia Maria - clasa a VIII-a

50.    Ene Mihaela Francesca - clasa a VIII-a

51.    Ion Iulia Bianca - clasa a VIII-a

52.    Matei Alexandra Gabriela - clasa a VIII-a

53.    Popescu Adelina Maria - clasa a VIII-a

54.    Rădoi Andreea - clasa a VIII-a

55.    Ştirbescu Andreea Cristina - clasa a VIII-a

56.    Vîrban Iulia Maria - clasa a VIII-a

57.    Vodiţă Andreea - clasa a VIII-a

58.    Cătănoiu Claudiu - clasa a VIII-a

59.    Cătănoiu Mihaela Simona - clasa a VIII-a

60.    Floriţa Violeta Alexandra - clasa a VIII-a

61.    Popescu Mihnea - clasa a VIII-a

62.    Stoica Anca Teodora - clasa a VIII-a
 
63. Voica Georgiana - clasa a VIII-a

Şcoala Gimnazială Constantin Brîncoveanu - media 10

1.    Băcanu Elena Daria - clasa a V-a

2.    Dragomir Ana Maria Andreea - clasa a V-a

3.    Drăghici Daria Gabriela - clasa a V-a

4.    Nedelcu Andreea Nicoleta - clasa a V-a

5.    Preduţ Florina Cristina - clasa a V-a

6.    Vasilescu Alexandru Gabriel - clasa a V-a

7.    Versteeg Antonio Cristian - clasa a V-a

8.    Crăciunescu Alexandru Marius - clasa a VI-a

9.    Motroc Elisa Maria - clasa a VI-a

10.    Nica Mioara Raluca - clasa a VI-a

11.    Pietraru Iulia Cezara - clasa a VI-a

12.    Tomescu Costina Adina - clasa a VI-a

13.    Vladu Mario George - clasa a VI-a

14.    Ştefan Mihnea Cristian - clasa a VI-a

15.    Boca Radu Mihai - clasa a VII-a

16.    Călin Mihaela Adina - clasa a VII-a

17.    Dobre Cătălina Andreea - clasa a VII-a

18.    Relea Florin Andrei - clasa a VII-a

19.    Preduţ Nicoleta Cristina - clasa a VIII-a

20.    Stanca Mirei Andra - clasa a VIII-a

21.    Bădescu Adriana - clasa a VIII-a

22.    Triţescu Diana Maria - clasa a VIII-a

Şcoala Gimnazială George Poboran - media 10

1.    Chirea David Cristian - clasa a V-a

2.    Lemnaru Alina Camelia - clasa a VI-a

3.    Gîlcă Ionela Diana - clasa a VII-a

4.    Dumitrescu Ioana - clasa a VII-a

5.    Grosu Gabriela Cătălina - clasa a VII-a

6.    Cochinescu Ana Maria - clasa a VII-a

7.    Jianu Ionuţ Eugen - clasa a VII-a

8.    Voicu Cristina Tiana - clasa a VII-a

9.    Apagiu Andreea Florentina - clasa a VII-a

10.    Pisăru Ştefan Alin - clasa a VII-a

11.    Popescu Cristina Alexandra - clasa a VII-a

12.    Spiridon Octavian - clasa a VII-a

13.    Ciutac Darius Filip Constantin - clasa a VIII-a

14.    Boroi Claudia Florentina - clasa a VIII-a

15.    Rădoi Robert Georgian Florin - clasa a VIII-a

16.    Alexe Gabriela - clasa a VIII-a

17.    Anghel Ionela Carmen - clasa a VIII-a

18.    Vasile Ştefania Elena - clasa a VIII-a

Colegiu Naţional Agricol Carol I - media 9,84

1.  Petre Laurenţiu Nicuşor - Clasa a XII-a

Colegiul Tehnic Metalurgic - media 9,05

1.  Stănescu Denisa Anca Valentina - Clasa a XI-a
 
Colegiul Tehnic Alexe Marin - media 10

1.  Diaconu Adina Mihaela - clasa a X-a

Colegiul Economic P. S. Aurelian - media 10


1.  Duţă Roxana - clasa a XI-a

Liceul cu Program Sportiv - media 10


1.    Ioan Dan Gabriel - clasa a V-a

2.    Popescu – Ciobanu Andrei Ştefănuţ - clasa a V-a

3.    Butoi Alexandra Andreea - clasa a V-a

4.    Ispas Raluca Sînziana - clasa a V-a

5.    Popa Maria Irina - clasa a V-a

6.    Predescu Creola Andreea - clasa a V-a

7.    Vălu Andrei Florin - clasa a V-a

8.    Dobroiu Alexandru Ionuţ - clasa a VI-a

9.    Militaru Alexandru Valentin - clasa a VI-a

10.    Matei Mirel Ionuţ - clasa a VI-a

11.    Amza Cristina Alexandra - clasa a VII-a

12.    Bărbulescu Ilinca Miruna - clasa a VII-a

13.    Mirea Alexandru Virgil - clasa a VII-a

14.    Mladin Raisa Maria - clasa a VII-a

15.    Buligeoiu Victoria - clasa a VII-a

16.    Radu Florentina Diana - clasa a VII-a

17.    Ţucu Oana Dorina - clasa a VII-a

18.    Dicu Andrei Ştefan - clasa a VIII-a

19.    Gheorghişor Ileana Teodora - clasa a VIII-a

20.    Laufer Alexandra Andreea - clasa a VIII-a

21.    Tănasie Pătruţ Maria Adriana - clasa a VIII-a

22.    Fulgoi Daniela Elena - clasa a IX-a

23.    Olariu Andreea Roxana - clasa a IX-a

24.    Bărbuţi Andrei Adrian Marian - clasa a X-a

25.    Dincă Valentina Mădălina - clasa a X-a

26.    Ţăndărică Luminiţa - clasa a XI-a

Colegiul Naţional Vocaţional Nicolae Titulescu –media 10

1.    Gheorghe Andrei Bogdan - clasa a V-a

2.    Manta Ştefania Cătălina - clasa a V-a

3.    Manolache Maria Cătălina - clasa a V-a

4.    Floarea Ana Maria Elena - clasa a VI-a

5.    Fulga Alexia Ioana - clasa a VI-a

6.    Ruscu Sara Ştefania - clasa a VI-a

7.    Anghel Valentin Daniel - clasa a VI-a

8.    Ciulinca Andra Ștefania - clasa a VI-a

9.    Florea Ștefan Mihai - clasa a VI-a

10.    Ștefu Teodora - clasa a VI-a

11.    Talevici Boris Mihai - clasa a VI-a

12.    Dumnitrescu Ioana Delia - clasa a VII-a

13.    Neacşa Lorena Constantina - clasa a VII-a

14.    Sandu Anastasia - clasa a VII-a

15.    Schinteie Andreea Daniela - clasa a VII-a

16.    Truică Mihnea Cătălin - clasa a VII-a

17.    Murgea Alexandra Ștefania - clasa a VII-a

18.    Ciurea Mark Luis - clasa a VIII-a
 
19.    Dobre Maria Adina Ruxandra - clasa a VIII-a

20.    Matei Silvana Florentina - clasa a VIII-a

21.    Tudoran Marina Camelia - clasa a VIII-a

22.    Mihai Elena Graţiana - clasa a IX-a

23.    Boşoiu Cătălina Florentina - clasa a XI-a

24.    Cruceru Ioana - clasa a XI-a

25.    Iliescu Felicia Mariana - clasa a XI-a

26.    Sfetcu Alexandra Gabriela - clasa a XI-a

27.    Sultana Maria Emanuela - clasa a XII-a

28.    Șerban Mihaela Octavia - clasa a XI-a

Colegiul Naţional Ion Minulescu – media 10


1.    Floarea Maria Martina - clasa a V-a

2.    Grigore Daria Mihaela - clasa a V-a

3.    Maricuţoiu Maria - clasa a V-a

4.    Nicolescu Rareş Marian - clasa a V-a

5.    Prina Alexandru Florin - clasa a V-a

6.    Turcitu Daria Mihaela - clasa a V-a

7.    Alexe Giulia Maria - clasa a V-a

8.    Cîrstica Liana Maria - clasa a V-a

9.    Lungu Alin Daniel - clasa a V-a

10.    Vişănescu Bogdan Emilian - clasa a V-a

11.    Albotă Carmen Maria - clasa a V-a

12.    Alexe Radu Mihai - clasa a V-a

13.    Andronăchescu Mihai - clasa a V-a

14.    Călina Nicolas Ovidiu - clasa a V-a

15.    Căruntu Dana Maria - clasa a V-a

16.    Manolache Cătălin Ionuţ - clasa a V-a

17.    Militaru Ionuţ Marius - clasa a V-a

18.    Pîrvu Robert Alexandru - clasa a V-a

19.    Șerban Ioana - clasa a V-a

20.    Vasiloaica Adrian - clasa a V-a

21.    Ungureanu Sara - clasa a V-a

22.    Corbeanu Daniel George - clasa a V-a

23.    Fană Răzvan Ilie - clasa a VI-a

24.    Mînzală Andreea Gabriela - clasa a VI-a

25.    Preda Raluca Aida - clasa a VI-a

26.    Vîrban Persida Ioana - clasa a VI-a

27.    Cocoşatu Veronica - clasa a VI-a

28.    Drinciu Cristina - clasa a VI-a

29.    Voicu Petru Rareş - clasa a VI-a

30.    Axin Lucian Cătălin - clasa a VII-a

31.    Diaconu Bianca Alexandra - clasa a VII-a

32.    Firu Baciu Iuliana Irina - clasa a VII-a

33.    Mioc Roxana Maria - clasa a VII-a

34.    Olteanu Teodora Silvia - clasa a VII-a

35.    Popescu Ioana - clasa a VII-a

36.    Şarpe Casandra - clasa a VII-a

37.    Scarlat Bianca Dimitria - clasa a VII-a

38.    Tinu Andreea Nicoleta - clasa a VII-a

39.    Ciortescu Anca Valentina - clasa a VII-a

40.    Doncea Beatrice Ana Maria - clasa a VIII-a

41.    Grosoiu Andrei Lucian - clasa a VIII-a

42.    Mihăescu Andreea - clasa a VIII-a
 
43.    Anton Andreea Maria - clasa a VIII-a

44.    Ghergu Maria Diana - clasa a VIII-a

45.    Ivana Florin - clasa a VIII-a

46.    Marica Adriana Alexandra - clasa a VIII-a

47.    Predună Ştefan Sabin - clasa a VIII-a

48.    Anca Silvia Gabriela - clasa a IX-a

49.    Ignat Andrei Horia - clasa a IX-a

50.    Adam Maria Mădălina - clasa a IX-a

51.    Staicu Georgiana - clasa a IX-a

52.    Ştirbescu Alexandra Ştefania - clasa a IX-a

53.    Ivana Georgiana Mirela - clasa a IX-a

54.    Dinu Corina Amalia - clasa a X-a

55.    Dumitru Georgiana Lavinia - clasa a X-a

56.    Gheorghe Cristina Ioana - clasa a X-a

57.    Mircescu Cristina Mălina - clasa a X-a

58.    Baboi Diana Ştefania - clasa a X-a

59.    Ionescu Raluca Ionela - clasa a X-a

60.    Călin Diana Marina - clasa a XI-a

61.    Geamănu Andreea Constantina - clasa a XI-a

62.    Simionescu Andrei Constantin - clasa a XI-a

63.    Chiriac Maria Andreea - clasa a XI-a

64.    Chirimbu Liviu Iulian - clasa a XI-a

65.    Deaconu Ramona Marinela - clasa a XI-a

66.    Milarez Răzvan Gabriel - clasa a XI-a

67.    Vava Teia Andrada - clasa a XI-a

68.    Cocorăscu Anamaria - clasa a XI-a

69.    Ciauşu Anamaria - clasa a XI-a

70.    Preduţ Alexandra Ariatna Mihaela - clasa a XI-a

71.    Floarea Andreea Gabriela - clasa a XI-a

72.    Crau Alexandra Maria - clasa a XI-a

73.    Catrina Mihaela Florentina - clasa a XII-a

74.    Cîrnaru Andreea Mihaela - clasa a XII-a

75.    Dima Ioana - clasa a XII-a

76.    Fierbintu Cristina Iuliana - clasa a XII-a

77.    Lupu Rebeca Mihaela - clasa a XII-a

78.    Turlea Diana Niculina - clasa a XII-a

79.    Mihai Maria Alexandra - clasa a XII-a

Colegiul Naţional Radu Greceanu – media 10

1.    Ciucu Alexandra Elena - clasa a V-a

2.    Pîrvu Ion Silviu - clasa a V-a

3.    Szocs Luca - clasa a V-a

4.    Ungureanu Radu Andrei - clasa a V-a

5.    Andronăchescu Pavel Victor - clasa a V-a

6.    Florescu Tudor Ştefănuţ - clasa a V-a

7.    Marinescu Anca Maria - clasa a V-a

8.    Gherghina Andreea - clasa a V-a

9.    Alexandru Andrei - clasa a VI-a

10.    Oprea Marina - clasa a VI-a

11.    Ionică Diana Teodora - clasa a VIII-a

12.    Pantilie Răzvan Gabriel - clasa a VIII-a

13.    Podaru Andrei Alexandru - clasa a VIII-a

14.    Profeanu Ioana - clasa a VIII-a

15.    Rădulescu Andrei Lucian- clasa a VIII-a
 
16.    Nedeloiu Vlad Ştefan - clasa a IX-a

17.    Manda Bogdan Florin - clasa a IX-a

18.    Marcu Raluca Gabriela - clasa a IX-a

19.    Rădoi Eliza Elena - clasa a X-a

20.    Sanda Ionela Andreea - clasa a X-a

21.    Leulescu Oana - clasa a X-a

22.    Buligioiu Mădălina - clasa a XI-a

23.    Diaconu Andreea Elena - clasa a XI-a

24.    Dumitrescu Corina Magdalena - clasa a XI-a

25.    Duţă Carmen Ştefania - clasa a XI-a

26.    Militaru Dana Andreea - clasa a XI-a

27.    Nicu Răzvan Alexandru - clasa a XI-a

28.    Aspra Daniel Adrian - clasa a XII-a

29.    Celcan Alexandra Georgiana Diana - clasa a XII-a

30.    Boroghină Gabriel - clasa a XII-a

31.    Marica Maria Elena - clasa a XII-a

32.    Popescu Sorin Ştefan - clasa a XII-a

33.    Rădulescu Dan - clasa a XII-a

34.    Petre Gheorghe Cosmin - clasa a XII-a

C. Bursa de merit ,,George Poboran” - (50 euro) - se acordă elevilor din şcolile de arte şi meserii care obţin premiile I-III la concursurile pe meserii în orice fază; această bursă de merit se acordă şi elevilor din licee, şcoli de arte şi meserii pentru investiţii  şi inovaţii.

Colegiul Naţional Agricol Carol I


1.    Mijlică Alexandru Cosmin – Locul II - Olimpiada Naţională de Agricultură

2.    Anduţă Andrei Viorel - Locul III - Olimpiada Naţională de Agricultură

3.    Scarlat Rodica Mihaela - Locul I - Olimpiada Naţională de Agricultură

4.    Ivan Alin Ilie - Locul III – Concursul Naţional de Educaţie Rutieră

5.    Ştefan Ion Alexandru - Locul III – Concursul Naţional de Securitate şi Sănătate în muncă

6.    Stanciu Margareta Ionela - Locul III – Concursul Naţional de Securitate şi Sănătate în muncă

7.    Călin Vasile Ionuţ - Locul III – Concursul Naţional de Securitate şi Sănătate în muncă

8.    Stanciu Marius Alin - Locul III – Concursul Naţional de Securitate şi Sănătate în muncă

9.    Petre Laurenţiu Nicuşor - Locul I – Concursul Naţional de Educaţie Rutieră

Colegiul Tehnic Metalurgic

1.    Florescu Florin Roberto Silviu – Locul I- Concursul Naţional de Electrotehnică

2.    Balosache Ionuţ Sabin – Locul II - Concursul Naţional de Electrotehnică

3.    Polifronie Vasilică Bogdan - Locul III - Concursul Naţional de Electrotehnică

4.    Tudor Paul Ionuţ - Locul III - Concursul Naţional de Electrotehnică

5.    Aldea Mihăiţă Andrei - Locul I - Concursul Naţional de Mecanică

6.    Burduşel Laurenţiu Nicolae - Locul III- Concursul Naţional de Mecanică

7.    Badea Adrian Ionuţ - Locul II - Concursul Naţional de Mecanică Auto

8.    Nistor Nicuşor Cristian Ionuţ - Locul II - Concursul Naţional de Mecanică Auto

9.    Leordeanu Ion Adrian - Locul II - Concursul Naţional de Mecanică Auto

10.    Cercel Cosmin - Locul II - Concursul Naţional de Mecanică Auto

11.    Cătănoiu Mihai - Locul I - Concursul Naţional Domeniul Electric

12.    Ghiţă Bogdan Valentin - Locul III - Concursul Naţional Domeniul Electric

13.    Minciună Nicoleta Florina - Locul I - Concursul Naţional Petru Poni
 
Colegiul Tehnic Alexe Marin

1.    Ilinca Rozina Cătălina – Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii

2.    Bîscoveanu Marinel Viorel - Premiul I – Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii

3.    Duică Viorel – Premiul I – Olimpiada Judeţeană Electronică, automatizări

4.    Zaharia Ion George – Premiul III Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii

5.    Stănică Cristian Valentin - Premiul II – Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii

6.    Roman Laura Ioana - Premiul II – Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii

7.    Vitan Ionuţ Marian - Premiul II– Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii

8.    Mitran Augustin Ionuţ - Premiul II – Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii

9.    Gheorghe Cornel Alexandru - Premiul III – Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii

10.    Năftică Florin - Premiul III – Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii

11.    Vremeş Romică Gabriel - Premiul I – Concurs Local Ştiu şi Aplic

12.    Negurici Adrian - Premiul II – Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii

13.    Alexandru Marian - Premiul III – Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii


Colegiul Economic P.S Aurelian


1.    Pană Ana Maria – Locul II – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii-domeniul Economic

2.    Savu Alina – Locul III– Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii- domeniul Economic

3.    Ciotea Alexandru – Locul II – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii-domeniul Economic

4.    Nevodar Alexandra – Locul III – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii-domeniul Economic

5.    Sandu Iliuţă – Locul I – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii- domeniul Comerţ

6.    Bob Denisa – Locul III – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii- domeniul Comerţ

7.    Iancu Florentina – Locul I – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii-domeniul Comerţ

8.    Moraru Ioana Cristina – Locul II – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii-domeniul Comerţ

9.    Sîia Adelin Petrişor – Locul I – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii-domeniul Turism şi Alimentaţie

10.    Cioroianu Gabriela Alexandra – Locul II – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii- domeniul Turism şi Alimentaţie

11.    Predoană Constantin Laurenţiu - Locul III – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii- domeniul Turism şi Alimentaţie

12.    Badea Mariana Gianina - Locul I – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii-domeniul Turism şi Alimentaţie

13.    Pătraşcu Cristina - Locul I – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii-domeniul Turism şi Alimentaţie

14.    Ghigeanu Marian Eugen - Locul III – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii- domeniul Turism şi Alimentaţie

15.    Marinescu Adriana Mirela - Locul I– Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii- domeniul Estetică

16.    Purdel Toşca Ionela Daniela - Locul II – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii- domeniul Estetică
 
17. Borea Maria Gabriela - Locul I – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii-domeniul Industrie Textilă

18. Măgală Maria Ştefania - Locul I – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii-domeniul Industrie Textilă

19. Sănduriu Vica Elena - Locul III – Olimpiada Interdisciplinară din aria curiculară Tehnologii-domeniul Industrie Textilă


1.2.    Premiu Special pentru activitate artistică – 50 lei / elev



Palatul Copiilor


1.    Iordache Vlad Adrian

2.    Murgea Alexandra Diana Ştefania

3.    Preduţ Florina Cristina

4.    Barbu Bianca Simona Daniela

5.    Nedelcu Andreea Nicoleta

6.    Bocai Roxana Adriana

7.    Bobaru Andreea Beatrice

8.    Anghelache Alissa Rodica

9.    Marinescu Georgiana Claudia Carolina

10.    Măican Giulia Andreea Liliana

11.    Măican Timeea Ioana

12.    Muşa Bianca Georgiana

13.    Lunganu Andreea

14.    Nuţa Aura Maria

15.    Bocai Andrei Constantin

16.    Gîlcă Larisa Cătălina

17.    Cazangiu Alexandra Elena

18.    Vicică Maria Adina

19.    Marcu Emilia Maria

20.    Nica Gabriela Anreea

21.    Bibirică Andrei

22.    Preduţ Georgiana

23.    Pîrvu Lucian Andrei

24.    Onescu Silvia Roberta

25.    Constantin Violeta Alexandra

26.    Grigore Iulia

27.    Pescaru Elena Iulia

28.    Mihai Anamaria

29.    Dudescu Alina Maria

30.    Dumitrescu Răzvan Ciprian

31.    Dumitrescu Marina Daniela

32.    Predescu Sandra Maria

33.    Cotelin Andrada Mihaela

34.    Neacşu Mihaela Cristiana

35.    Ciulu Mihaela Ştefania

36.    Trăistaru Andreea Georgiana

37.    Dincă Ionela

38.    Iordana Emilia Georgiana
 
39.    Popescu Alexandru Georgel

40.    Constanda Marian

41.    Ciubuc Costin Adrian

42.    Măricuţoiu Maria

43.    Bogeanu Alina Mădălina

44.    Vătrai Ioana Mariana

45.    Vlad Alexandru Mihai

46.    Stan Elena Mihaela

47.    Ciorobea Ana Costina

48.    Dinu Mincă Alina Maria

49.    Andronie Elena Mădălina

50.    Belu Cristian Mirel

51.    Ştefan Luciana Ioana

52.    Stoica Mihnea Cosmin

53.    Constantin Maria

54.    Dumitrescu Bianca Andreea

55.    Iordache Sarai Mihaela

56.    Matei Bianca Teodora

57.    Baicu Mădălina Gabriela

58.    Baicu Maria Claudia

59.    Matei Alina Gabriela

60.    Urziceanu Irina

61.    Prună Ioana Alexandra

62.    Matei Răzvan Gheorghe

63.    Lăpădat Beatrice Maria

64.    Matei Ana Maria Raluca

65.    Stoian Andreea Ionela

66.    Vişan Cristina Florentina

67.    Amzu Andrada Georgiana

68.    Neciu Andrei Răzvan

69.    Ciulu Alexandra Nicoleta

70.    Sandu Ionuţ Ştefan

71.    Nane Mihnea Andrei

72.    Voica Daniel Florentin

73.    Aldea Anamaria Cristiana

74.    Toader Maia Melania

75.    Toader Alexandru Gabriel

76.    Mitrache Rareş Ştefan

77.    Vârtosu Toma Ştefan

78.    Vârtosu Toma Alexandru

79.    Polk Sabina Maria

80.    Marica Daria

81.    Gioarsă Ioana

82.    Şerban Iustin Vasile

83.    Şerban Angela Georgiana

84.    Ciobanu Robert Andrei

85.    Ciobanu Bogdan Ionuţ

86.    Ciobanu Diana Elena

87.    Trandafir Andrada Gabriela

88.    Lunganu Denisa Ştefania

89.    Pohaţă Alina Ştefania

90.    Dicu Marina Diana
 
91.    Crăciunescu Maria Bianca

92.    Lică Lorena Mihaela

93.    Gheorghişor Cristina Alexandra

94.    Gheorghişor Sorina Ana Maria

95.    Mataraş Nicoleta Florentina

96.    Teleşpan Claudia Ioana

97.    Joiţa Raluca Antonia

98.    Stoica Mihai Narcis

99.    Ghioca Alina

100.    Matei Alexandra Valentina

101.    Pîrvu Amelia Andreea

102.    Frumoasa Elena Georgiana

103.    Guţă Tatiana Diana

104.    Dăogaru Cristina Marina

105.    Boldoaşă Adina Mădălina

106.    Spilcea Gabriela Mădălina

107.    Grădinaru Mădălina Ioana

108.    Gheorghe Elena Irina

109.    Maria Oana Alexandra

110.    Calotă Marian Gabriel

111.    Pârlea Raluca Maria

112.    Lazăr Ionel Nicoleta

113.    Jitianu Maria

114.    Voicu Mario Alexandru


Corul DOLCE al Colegiului Naţional Vocaţional Nicolae Titulescu

1.    Florescu Livia Elena

2.    Gheorghe Andrei Bogdan

3.    Mateescu Corina Elena

4.    Neacşu Ariana Ilinca

5.    Soare Claudia Nicoleta

6.    Vasilescu Andreea Maria

7.    Cocoşilă Bianca Maria

8.    Butoi Cristiana Andreea

9.    Dragomiroiu Iuliana Alexandra

10.    Nicu Rebeka Elena

11.    Otincelescu Elena Luiza

12.    Barbu Cosmina Anamaria

13.    Gheorghişor Sorina Ana Maria

14.    Gheorghe Doina Marilena

15.    Parpală Alexandra

16.    Rădoiescu Diana Elena

17.    Andreiana Roxana Mihaela

18.    Nicolae Andreea Luana

19.    Nae Adela Adriana

20.    Dumitrescu Alexandra Gabriela

21.    Gheorghişor Cristina Alexandra

22.    Iancu Maria Elena

23.    Nistor Sabrina Andreea

24.    Vasile Melisa Gabriela

25.    Bobaru Andreea
 
26.    Doinea Elena Delia

27.    Neacşa Laura Georgiana

28.    Rotaru Daria Ştefania

29.    Roşu Oana Alexandra

30.    Arici Riana

31.    Nicolescu Oana

32.    Ştefan Paul

33.    Avram Roxana Valentina

34.    Neacşa Lorena Constantina

35.    Popescu Andreea

36.    Neacşu Elena Narcisa

37.    Ocnaru Denisa

38.    Păunoiu Iuliana

39.    Dinu Cristina Alexandra

40.    Constantin Alina Nicoleta


Premiu de excelenţă



Şcoala Gimnazială Eugen Ionescu

1.    Matei Alexandra Gabriela – Premiul I – Olimpiada Internaţională de Lectură

2.    Coneschi Vlad Silviu – Calificat în semifinală la Olimpiada Internaţională de robotică din India

3.    Vădăstreanu Robert – Calificat în semifinală la Olimpiada Internaţională de robotică din India

4.    Constantinescu Liviu Gabriel – Calificat în semifinală la Olimpiada Internaţională de robotică din India

Colegiul Naţional Ion Minulescu

1.  Deaconu Ramona – Medalie bronz la Olimpiada Internaţională de matematică pentru fete


Palatul Copiilor „Adrian Băran „

1.    Rizea Cristian Ionuţ – Locul I Concurs Internaţional de Etnografie şi Folclor

2.    Enache Alina Luiza – Locul I Concurs Internaţional de Orchestră- Taraf

Sport

LPS

1.    Diaconu Adina – Medalie aur la Campionatul Mondial de juniori de tenis de masă

2.    Huduşan Andreea – Locul II la Campionatul Balcanic de juniori Tenis de masă

CSM

1.    Budin Daniel – Medalie de argint – Campionatul Balcanic de seniori la Atletism

2.    Ştefan Diana – Medalie de argint – Campionatul European de Karate FUDOKAN

3.    Apetrei Elena – Medalie de argint – Campionatul European de Karate FUDOKAN

4.    Apetrei Alexandra – Medalie de argint – Campionatul European de Karate FUDOKAN

5.    Ionică Ştefan – Medalie de argint – Campionatul European de Karate Tradiţional

6.    Păun Bogdan – Medalie de argint – Campionatul European de Karate Tradiţional

7.    Băluţă Florentin – Medalie de argint – Campionatul European de Karate Tradiţional

8.    Zorlescu Cristina – Locul V – Campionatul European Tineret de Box Feminin
 
Club Sportiv Şcolar Slatina

1.  Rădoi Marius – Locul I echipe – Campionatul Balcanic tenis de masă


ACS Athletic Slatina

1.    Stoenică Marius – Locul I la Campionatul Mondial de fotbal Tenis

2.    Jecu Sebastian – Locul I la Campionatul Mondial de fotbal Tenis

3.    Purece – Szel Lucian – Locul I la Campionatul Mondial de fotbal Tenis

ACS Bu-Do Karate

1.    Ilie Denisa – Locul I la Campionatul European de karate juniori

2.    Filip Andreea – Locul V la Campionatul European de karate juniori

3.    Stroiuleasa Mădălin – Locul I la Campionatul European de karate cadeţi

4.    Păduroiu Mihai – Locul I la Campionatul European de karate cadeţi

5.    Donciu Bogdan – Locul I la Campionatul European de karate copii

6.    Buzgurilă Andrei – Locul I la Campionatul European de karate copii

7.    Șerban Anastasia – Locul I la Campionatul European de karate copii

8.    Bojin Daria – Locul II la Campionatul European de karate copii

9.    Marcu Izabela – Locul II la Campionatul European de karate copii

CS Aluminiu Alro Slatina

1.    Dobre Oliwer – Locul I la Campionatul European de karate Fudokan seniori

2. Gârbaciu Mihai Ovidiu – Locul III la Campionatul European de karate copii
 
3. Vintilescu Oana – Locul I la Campionatul European de karate copii


Premii acordate profesorilor care au pregătit elevii cu performanţe în anul 2015/2016


I. Marele Premiu – se acordă profesorilor îndrumători ai căror elevi au obţinut premii la olimpiadele internaţionale:

Şcoala Gimnazială Eugen Ionescu

1.    Constantinescu Gabriela Laura - Profesor îndrumător al elevei Matei Alexandra Gabriela – Premiul I la Olimpiada Internaţională de lectură

Colegiul Naţional Radu Greceanu

1.    Popescu Anastasiu Doru – Profesor îndrumător al elevilor Coneschi Vlad Silviu, Vădăstreanu Robert, Constantinescu Liviu Gabriel- calificaţi în semifinala Olimpiadei Internaţională de robotică din India

Palatul Copiilor „Adrian Băran”

1.    Brăileanu Ilie

2.    Enache Liviu Lucian

II. Diploma de merit şi premii

Şcoala Gimnazială Nr.3

1.    Dumbrăvescu Andra

2.    Năsui Florin

Şcoala Gimnazială Vlaicu Vodă

1.  Zamfir Alina

Şcoala Gimnazială Eugen Ionescu

1.    Ciobanu Ionela Aurora

2.    Năsui Mariana

3.    Popescu Mădălina Violeta

4.    Popa Graţiela Ludmila

5.    Petre Claudia

6.    Pietriş Constantin Daniel

7.    Vespescu Adriana Carmen

8.    Marian Maria Mihaela

Şcoala Gimnazială Constantin Brâncoveanu

1.  Luţu Mirela

Şcoala Gimnazială George Poboran

1.  Chiriţă Aura

Colegiul Naţional Radu Greceanu

1.    Corcău Nicoleta

2.    Alexandru Felicia

3.    Ioniţă Adriana
 
4.  Lişteveanu Mariana

Colegiul Naţional Ion Minulescu

1.    Ciauş Mariana

2.    Gavrilă Elena

3.    Niculaie Aurelia

4.    Liţă Angela

5.    Combei Dumitru

6.    Badea Elena Rodica

7.    Perianu Marius

Colegiul Naţional Vocaţional Nicolae Titulescu

1.    Geantă Alexandra

2.    Balint Gheorghe

3.    Barbu Dumitru

4.    Guraliuc Carolina Maria

5.    Ciciu Elly Cristina

6.    Geamănu Ştefania

7.    Barbu Carmen Gabriela

8.    Buşoiu Mihaela

9.    Nedelcu Georgeta

10.    Boiangiu Carmen Claudia

11.    Păunescu Felicia Mihaela

12.    Datcu Paula

Colegiul Economic P.S.Aurelian

1.    Răşulescu Lidia

2.    Bîzu Ramona

3.    Urdeş Jenica

4.    Maican Denisa

5.    Stănescu Ortansa

6.    Ghiţă Mihaela

7.    Iancu Iulia

8.    Constantinescu Andreia

9.    Butoi Alexandru

10.    Scorbureanu Ion

11.    Raicu Marina

12.    Dragomir Claudia

13.    Datcu Luminiţa

14.    Tăbîrcă Gianina

15.    Vulpe Grigoraş Mihaela

16.    Cotigă Adela

17.    Stroe Georgeta

18.    Pruiu Iuliana

19.    Petrescu Nicolae

20.    Colpaci Tanţa

21.    Tudorică Zina

22.    Diţă Dorina

23.    Dumitrescu Niculina
 
24.    Croitoru Liana

25.    Sabie Ionel

26.    Barbu Mirela

27.    Jianu Carmen

28.    Lazăr Cristina

29.    Popescu Ion

Colegiul Naţional Agricol Carol I

1.    Micli Aglaia

2.    Vasiloaica Eugenia

3.    Lepădat Lenuţa

4.    Petru Daniela

Colegiul Tehnic Metalurgic

1.    Iordache Daniel

2.    Ţîrcomnicu Daniela

3.    Stoica Livia

4.    Vasilescu Gheorghe

5.    Becheanu Corina

6.    Lupu Mihaela

7.    Puiu Constantin

8.    Tinca Ion

9.    Barbu Marian

10.    Lupescu Ileana

11.    Manda Constanţa

Comentarii

Redacţia

2017-01-05 14:24:00

Conținutul website-ului www.gazetanoua.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea Gazeta Nouă. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa office@gazetanoua.ro