FOTO. CSM Slatina n-a avut milă de Voinţa Mărgineni. 16-0, scorul înregistrat pe „1 Mai”

Nou-înfiinţată, echipa de fotbal CSM Slatina a susţinut, duminică, primul meci pe terenul central al Stadionului „1 Mai”. „Victimă” a fost Voinţa Mărgineni, de care slătinenii pregătiţi de Iulian Mitrache n-au avut milă, învingând-o la un scor de proporţii, 16-0. Dezechilibrul din teren era oarecum de aşteptat, având în vedere nivelul slab al echipelor care activează în ultimul eşalon fotbalistic judeţean. Mai mult, în minutul 60, după ce oaspeţii au abandonat rând pe rând jocul, brigada de arbitri a fluierat finalul partidei.

CSM Slatina, înscrisă în returul Ligii a V-a, a făcut scor cu Voinţa Mărgineni, în cadrul primului meci disputat pe Stadionul „1 Mai”. Gruparea pregătită de Iulian Mitrache nu şi-a menajat deloc adversara, chiar dacă înaintea fluierului de start al jocului, oaspeţii cereau, mai în glumă mai în serios, ca slătinenii „să o lase mai moale”.

16-0 a fost rezultatul final, la capătul unui joc în care pe lista marcatorilor şi-au trecut numele Mateiaşi, Truşcă (trei goluri), Andronache (cinci goluri), Păun, Chirea, Bîră (două goluri), Mitrache, Constantin Radu şi Florin Marcu. Scorul putea fi mult mai mare, însă în minutul 60, Voinţa Mărgineni a abandonat lupta.

În tribună, la acest joc, s-a aflat şi primarul municipiului Slatina, Emil Moţ, care a asistat la meci alături de viceprimarul Gigi Vîlceleanu.