FOTO. CSM Slatina s-a impus în primul amical al verii, disputat contra divizionarei secunde Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Echipa de fotbal CSM Slatina a disputat, în această dimineaţă, un prim meci de pregătire, în compania formaţiei din Liga a II-a, Viitorul Pandurii Târgu Jiu. Gruparea slătineană s-a impus cu 2-0, ambele goluri fiind reuşite de atacantul nou-venit, Alexandru Popovici.

Echipa de fotbal CSM Slatina a început meciurile de pregătire ale verii. Prima adversară a grupării slătinene a fost formaţia din Liga a II-a, Viitorul Pandurii Târgu Jiu, în cadrul unei partide disputate pe Stadionul „1 Mai”.

Echipa slătineană s-a impus cu 2-0, ambele goluri fiind reuşite, în prima repriză, în minutele 13 şi 43, de către atacantul nou venit, Alexandru Popovici.

Banca tehnică a echipei slătinene a rulat întreg lotul aflat la dispoziţie, astfel încât toţi jucătorii să aibă minute bifate.

Sâmbăta viitoare, CSM Slatina îi va intoarce vizita echipei Viitorul Pandurii, în cadrul unui amical ce se va disputa la Târgu Jiu.