FOTO. România Under 18, amical cu CSM Slatina pe Stadionul „1 Mai”

România Under 18 a efectuat, la finalul stagiului susţinut la Slatina, un meci amical în compania formaţiei CSM Slatina. Jocul de pregătire s-a încheiat cu victoria tricolorilor pregătiţi de Daniel Oprescu, care s-au impus cu 3-0.

Meciul amical disputat duminică dimineaţă, pe Stadionul „1 Mai”, s-a încheiat cu victoria echipei naţionale Under 18, care s-a impus prin golurile marcate de Bordușanu (29-pen.), Ciubotaru (70), Bujor (71).

Gruparea slătineană pregătită de Cristian Stănculeţu a abordat jocul de pregătire cu jucătorii care nu au evoluat sau au făcut-o mai puţin în meciul susţinut sâmbătă, în cadrul etapei a doua a Ligii a III-a, cu Sporting Roşiori. De asemenea, pe teren au mai intrat şi juniori ai clubului slătinean.

CSM Slatina: Simion Velcu, Alexandru Dinu, Cristian Preda, Adrian Bărbuţi, Alexandru Popescu, Marius Grigore, Constantin Radu, Remus Trancă, Radu Necşulescu, Marius Neicu,  Beniamin Enache.

CSM Slatina rezerve: Alexandru Har, Alexandru Militaru, Alexandru Tosu, Marius Şofaru, Adrian Vlad, Andrei Strejescu, Alexandru Gavrilaş, Călin Zamfir, Bogdan Cârciumaru, Adelin Bira, Flavius Magaron, Nicolae Lungu, Cristian Dinu.

România Under 18 (prima repriză): 1. Mărgărit – 2. Maftei, 6. Grigore, 5. Martinovici, 4. Sălceanu – 21. Boțogan, 8. Vulturar-cpt. – 11. Bordușanu, 10. Kolbasz, 7. Musi – 9. Burnete.

Echipa folosită după pauză a fost: 12. Cioc – 13. Șuteu, 3. Niculescu, 15. Duțu, 14. Cireșoiu – 19. Lăcătuș, 16. Socîlcă – 17. Ciubotaru, 20. Bujor, 22. Rusu – 18. Morar.