FOTO/VIDEO. CSM Slatina, victorie la un gol cu Dacia Mioveni. Ce au declarat Victorina Bora şi Luciana Popescu, cea mai bună marcatoare a Slatinei

Meci aprig disputat în sala LPS Slatina, în cadrul primei partide cu spectatori de la debutul pandemiei Covid-19, între CSM Slatina şi Dacia Mioveni. Gruparea slătineană s-a impus, în cele din urmă, la un gol diferenţă, scor 24-23, la capătul unei partide în care ambele formaţii au condus la maximum două goluri diferenţă.

Echipa de handbal CSM Slatina s-a impus la limită, scor 24-23, contra echipei Dacia Mioveni, la capătul unei partide aprig disputate, din primul până în ultimul minut.

La egalitate, în minutul 55, scor 21-21, slătinencele au reuşit să gestioneze mai bine finalul de joc, experienţa contând enorm în obţinerea celor trei puncte. S-a terminat 24-23, după o partidă în care echilibrul a fost cuvântul de ordine.

Cea mai bună marcatoare în tabăra echipei slătinene a fost coordonatorul de joc, Luciana Popescu, care la finalul partidei a declarat că tracul a fost resimţit.

De asemenea, antrenoarea grupării slătinene, Victorina Bora, a pus evoluţia sub aşteptări a elevelor sale tot pe seama emoţiilor.