Sport

2020-03-03, 10:58:27

Liga a III-a se reia în weekend. Programul complet al returului în seria în care evoluează CSM Slatina şi Vediţa Coloneşti

Startul returului în eşalonul al treilea se va da în acest weekend. CSM Slatina duce o luptă aprigă pentru primul loc cu Progresul Spartac, ambele grupări aflându-se la egalitate de puncte. Gruparea slătineană va debuta în retur, în deplasare, pe terenul celor de la Sporting Roşiori, în timp ce Vediţa Coloneşti, cealaltă echipă din judeţul Olt, îşi va prelungi vacanţa cu o săptămână, având în vedere faptul că Tractorul Cetate s-a retras. Prin urmare, în etapa în care echipele aveau meci contra echipei doljene Tractorul Cetatea, nu vor evolua.

Etapa a XVI-a (6/7 martie)

CSM Alexandria      - AS FC Pucioasa   
AFC Astra II      -  CS Blejoi       
ACS Unirea Bascov      - SC FC Voluntari SA II   
CS Baloteşti      - Universitatea Craiova II   
AFC Progresul 1944 Spartac      - ACS SR Municipal Braşov   
ACS Tractorul Cetate    - ACS Vediţa Coloneşti M.S.   
CS Sporting Roşiori 2008      - CSM Slatina   
ACS Olimpic Cetate Râşnov      - CSM Flacăra Moreni

Etapa a XVII-a (13/14 martie)


CS Baloteşti      - AFC Progresul 1944 Spartac   
Universitatea Craiova II      - ACS Unirea Bascov   
SC FC Voluntari SA II      - ACS Olimpic Cetate Râşnov   
CSM Flacăra Moreni      - CS Sporting Roşiori 2008   
CSM Slatina      - ACS Tractorul Cetate   
ACS Vediţa Coloneşti M.S.      - AFC Astra II   
CS Blejoi      - CSM Alexandria   
AS FC Pucioasa      - ACS SR Municipal Braşov

Etapa a XVIII-a (20/21 martie)


FC Progresul 1944 Spartac      - AS FC Pucioasa
ACS SR Municipal Braşov      - CS Blejoi   
CSM Alexandria      - ACS Vediţa Coloneşti M.S.   
AFC Astra II      -  CSM Slatina   
ACS Tractorul Cetate      -  CSM Flacăra Moreni   
CS Sporting Roşiori 2008      -  SC FC Voluntari SA II   
ACS Olimpic Cetate Râşnov      -  Universitatea Craiova II   
ACS Unirea Bascov      -  CS Baloteşti

Etapa a XIX-a (27/28 martie)

ACS Unirea Bascov      -  AFC Progresul 1944 Spartac
CS Baloteşti      -  ACS Olimpic Cetate Râşnov   
Universitatea Craiova II      -  CS Sporting Roşiori 2008   
SC FC Voluntari SA II      -  ACS Tractorul Cetate   
CSM Flacăra Moreni      -  AFC Astra II   
CSM Slatina      -  CSM Alexandria   
ACS Vediţa Coloneşti M.S.      -  ACS SR Municipal Braşov   
CS Blejoi      -  AS FC Pucioasa

Etapa a XX-a (3/4 aprilie)


AFC Progresul 1944 Spartac      -  CS Blejoi
AS FC Pucioasa      -  ACS Vediţa Coloneşti M.S.   
SR Municipal Braşov      -  CSM Slatina   
CSM Alexandria      -  CSM Flacăra Moreni   
AFC Astra II      -  SC FC Voluntari SA II   
ACS Tractorul Cetate      -  Universitatea Craiova II   
CS Sporting Roşiori I2008      - CS Baloteşti   
ACS Olimpic Cetate Râşnov      - ACS Unirea Bascov   

Etapa a XXI-a (8 aprilie)

ACS Olimpic Cetate Râşnov      - AFC Progresul 1944 Spartac   
ACS Unirea Bascov      - CS Sporting Roşiori 2008   
CS Baloteşti      - ACS Tractorul Cetate   
Universitatea Craiova II      - AFC Astra II   
SC FC Voluntari SA II      -  CSM Alexandria   
CSM Flacăra Moreni      - ACS SR Municipal Braşov   
CSM Slatina      - AS FC Pucioasa   
ACS Vediţa Coloneşti M.S.      - CS Blejoi

Etapa a XXII-a (10/11 aprilie)

AFC Progresul 1944 Spartac      - ACS Vediţa Coloneşti M.S.   
CS Blejoi      - CSM Slatina   
AS FC Pucioasa      - CSM Flacăra Moreni   
ACS SR Municipal Braşov      - SC FC Voluntari SA II
CSM Alexandria      - Universitatea Craiova II   
AFC Astra II      - CS Baloteşti   
ACS Tractorul Cetate      - ACS Unirea Bascov   
CS Sporting Roşiori 2008      - ACS Olimpic Cetate Râşnov   

Etapa a XXIII-a (17/18 aprilie)

CS Sporting Roşiori 2008      - AFC Progresul 1944 Spartac   
ACS Olimpic Cetate Râşnov      - ACS Tractorul Cetate   
ACS Unirea Bascov      - AFC Astra II   
CS Baloteşti      - CSM Alexandria   
Universitatea Craiova II      - ACS SR Municipal Braşov   
SC FC Voluntari SA II      - AS FC Pucioasa   
CSM Flacăra Moreni      - CS Blejoi   
CSM Slatina      - ACS Vediţa Coloneşti M.S

Etapa a XXIV-a (24/25 aprilie)

AFC Progresul 1944 Spartac      - CSM Slatina   
ACS Vediţa Coloneşti M.S.      - CSM Flacăra Moreni   
CS Blejoi      - SC FC Voluntari SA II   
AS FC Pucioasa      - Universitatea Craiova II   
ACS SR Municipal Braşov      - CS Baloteşti   
CSM Alexandria      - ACS Unirea Bascov   
AFC Astra II      - ACS Olimpic Cetate Râşnov   
ACS Tractorul Cetate      - CS Sporting Roşiori 2008

Etapa a XXV-a (1/2 mai)


ACS Tractorul Cetate      - AFC Progresul 1944 Spartac   
CS Sporting Roşiori 2008      - AFC Astra II   
ACS Olimpic Cetate Râşnov      - CSM Alexandria   
ACS Unirea Bascov      - ACS SR Municipal Braşov   
CS Baloteşti      - AS FC Pucioasa   
Universitatea Craiova II      - CS Blejoi   
SC FC Voluntari SA II      - ACS Vediţa Coloneşti M.S.   
CSM Flacăra Moreni      - CSM Slatina

Etapa a XXVI-a (6 mai)

AFC Progresul 1944 Spartac      - CSM Flacăra Moreni   
CSM Slatina      - SC FC Voluntari SA II   
ACS Vediţa Coloneşti M.S.      - Universitatea Craiova II   
CS Blejoi      - CS Baloteşti   
AS FC Pucioasa      - ACS Unirea Bascov   
ACS SR Municipal Braşov      - ACS Olimpic Cetate Râşnov   
CSM Alexandria      - CS Sporting Roşiori 2008   
AFC Astra II      - ACS Tractorul Cetate

Etapa a XXVII-a (9 mai)

AFC Astra II      - AFC Progresul 1944 Spartac   
ACS Tractorul Cetate      - CSM Alexandria   
CS Sporting Roşiori 2008      - ACS SR Municipal Braşov   
ACS Olimpic Cetate Râşnov      - AS FC Pucioasa   
ACS Unirea Bascov      - CS Blejoi   
CS Baloteşti      - ACS Vediţa Coloneşti M.S.   
Universitatea Craiova II      - CSM Slatina   
SC FC Voluntari SA II      - CSM Flacăra Moreni

Etapa a XXVIII-a (15/16 mai)

AFC Progresul 1944 Spartac      - SC FC Voluntari SA II   
CSM Flacăra Moreni      - Universitatea Craiova II   
CSM Slatina      - CS Baloteşti   
ACS Vediţa Coloneşti M.S.      - ACS Unirea Bascov   
CS Blejoi      - ACS Olimpic Cetate Râşnov   
AS FC Pucioasa      - CS Sporting Roşiori 2008   
ACS SR Municipal Braşov      - ACS Tractorul Cetate   
CSM Alexandria      - AFC Astra II   

Etapa a XXIX-a (22/23 mai)

CSM Alexandria      - AFC Progresul 1944 Spartac   
AFC Astra II      - ACS SR Municipal Braşov   
ACS Tractorul Cetate      - AS FC Pucioasa   
CS Sporting Roşiori 2008      - CS Blejoi   
ACS Olimpic Cetate Râşnov      - ACS Vediţa Coloneşti M.S
ACS Unirea Bascov      - CSM Slatina   
CS Baloteşti      - CSM Flacăra Moreni   
Universitatea Craiova II      - SC FC Voluntari SA II

Etapa a XXX-a (29/30 mai)


AFC Progresul 1944 Spartac      - Universitatea Craiova II   
SC FC Voluntari SA II      - CS Baloteşti   
CSM Flacăra Moreni      - ACS Unirea Bascov   
CSM Slatina      - ACS Olimpic Cetate Râşnov   
ACS Vediţa Coloneşti M.S.      - CS Sporting Roşiori 2008   
CS Blejoi      - ACS Tractorul Cetate   
AS FC Pucioasa      - AFC Astra II   
ACS SR Municipal Braşov      - CSM Alexandria


Comentarii

Redacţia

2020-03-03 10:58:27

Conținutul website-ului www.gazetanoua.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea Gazeta Nouă. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa office@gazetanoua.ro

loading...