Sport

2019-09-11, 16:23:39

Liga a V-a/ Rezultate şi clasament. Noua echipă din Corabia, în subsolul clasamentului

În weekend s-a desfăşurat cea de-a doua etapă la nivelul ultimului eşalon fotbalistic judeţean. Noua echipă a oraşului Corabia a suferit, în runda actuală, o înfrângere, ajungând astfel în subsolul clasamentului.

Etapa a II-a
 
Seria I

 
Vediţa Coloneşti           - a stat
Recolta Şerbănești         - Unirea Bărăşti   5-1
Recolta Chiţeasca          - Unirea Turia      4-2
Avântul Oporelu           - Inter Brebeni    7-3
Voința Jitaru    - Viitorul Perieţi  7-2
Voinicii Tufeni    - Recolta Bălteni  6-0
Dârjovul Valea Mare     - Valea Oltului Ipotești    2-3
Recolta Movileni       - AS Bircii            2-3
 
Clasament
 
1. Voință Jitaru     2    2          0          0          11-4     6      
2. Avântul Oporelu           2          2          0          0          10-3     6      
3. Recolta Şerbănești         2          2          0          0          7-2       6      
4. Valea Oltului Ipotești     2          2          0          0          5-3       6     
5. Voinicii Tufeni  2          1          0          1          7-2       3     
6. Vediţa Coloneşti           1          1          0          0          2-0       3      
7. Dîrjovul Valea mare      2          1          0          1          4-3       3      
8. Inter Brebeni    2          1          0          1          7-8       3      
9. Recolta Chiţeasca          2          1          0          1          5-6       3     
10. AS Bircii            2          1          0          1          3-4       3      
11. Recolta Movileni           1          0          0          1          2-3       0      
12. Unirea Turia      2          0          0          2          3-6       0      
13. Unirea Bărasti   2          0          0          2          1-7       0      
14-15. Recolta Bălteni  2          0          0          2          2-10     0      
14-15. Viitorul Perieţi  2          0          0          2          2-10     0      
                                                                                              
Seria a II-a
 
Unirea Piatra Sat           - AS Voineasa      3-4
Atletico Dranovăţu       - Rapid Piatra Olt 2-1
Viitorul Leoteşti            - Branco Brâncoveni       4-1
Haiducii Iancu Jianu     - Unirea Pîrşcoveni         6-1
Ceramică Oboga           - AS morunglav   3-2
FC Bîrza           - Victoria Dobrun            4-1
 
Clasament
 

1. Haiducii Iancu Jianu     2          2          0          0          10-2     6      
2-3.  FC Bîrza           2          2          0          0          9-2       6      
2-3.  Viitorul Leoteşti            2          2          0          0          9-2       6      
4. AS Voineasa      2          2          0          0          8-4       6      
5. Victoria Dobrun            2          1          0          1          8-7       3      
6. Branco Brâncoveni       2          1          0          1          3-4       3      
7. Atletico Dranovăţu       2          1          0          1          2-3       3     
8. Ceramica Oboga           2          1          0          1          6-9       3      
9. AS Morunglav   2          0          0          2          3-7       0     
10. Rapid Piatra Olt 2          0          0          2          2-6       0      
11. Unirea Piatra Sat           2          0          0          2          4-9       0      
12 . Unirea Pîrşcoveni         2          0          0          2          2-11     0      
 
Seria a III-a
 
Şoimii Drăghiceni         - stă
Olteţul Fălcoiu      - Unirea Stoenești     4-5
Viitorul Vlădila     - Şoimii Deveselu            17-2
Columna Traian     - Vedea Văleni                6-1
 
Clasament

                
1.Viitorul Vlădila 2          1          0          1          20-11   3      
2. Columna Traian 1          1          0          0          6-1       3      
3. Şoimii Drăghiceni         1          1          0          0          4-0       3      
4. Olteţul Fălcoiu 2          1          0          1          7-5       3      
5. Vedea Văleni  2          1          0          1          10-9     3     
6. Unirea Stoenești           2          1          0          1          5-8       3      
7. Şoimii Deveselu            2          0          0          2          2-20     0      
                                                                                              
Seria a IV-a


Recolta Grojdibodu       - Oltul Tia Mare  2-2
Recolta Urzica   - Oltul Giuvărăşti           3-1
Victoria Ianca   - Corabia 2020    3-0
Oltul Izbiceni    - Gloria Vişina     0-3
Viitorul Orlea    - Unirea Brastavăţu-Cruşov          2-2
CN Vădastra       - AS Vădăstriţa    5-1
 
Clasament


1.CN Vădastra     2          2          0          0          7-1       6
2.Unirea Brastavăţu-Cruşov         2          1          1          0          5-2       4
3-4. Victoria Ianca   2          1          1          0          4-1       4
3-4. Gloria Vişina     2          1          1          0          4-1       4
5. Vădăstriţa    2          1          0          1          9-6       3
6. Oltul Giuvărăşti            2          1          0          1          4-4       3
7. Recolta Urzica   2          1          0          1          3-3       3
8. Corabia 2020    2          1          0          1          2-3       3
9. Oltul Tia Mare   2          0          1          1          3-5       1
10. Recolta Grojdibodu       2          0          1          1          2-4       1
11. Viitorul Orlea    2          0          1          1          3-10     1
12 .Oltul Izbiceni    2          0          0          2          0-6       0


Comentarii

Redacţia

2019-09-11 16:23:39

Conținutul website-ului www.gazetanoua.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea Gazeta Nouă. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa office@gazetanoua.ro

loading...