Sport

2017-12-06, 15:11:29

Liga a V-a/ Rezultate şi clasament. S-a tras cortina peste eşalonul secund fotbalistic judeţean

În weekend s-au disputat ultimele meciuri din tur din cadrul eşalonului secund fotbalistic judeţean, în seriile I şi a IV-a. Recolta Bălteni şi Înainte Tia Mare sunt campioanele de toamnă în Liga a V-a. Startul returului se va da în luna martie.

Seria I

Viitorul Crîmpoia      - AS Bircii         3-0
Recolta Şerbăneşti      - Unirea Bărăşti         0-3
Vasile Ban Cungrea      - a stat
Inter Brebeni      - Recolta Chiţeasca         3-1
Voinţa Teslui      - Voinţa Jitaru         2-2
Recolta Movileni      - Dârjovul Valea Mare         3-0
Avântul Oporelu      - Recolta Bălteni         1-1
Voinţa Mărgineni      - Voinţa Schitu         0-1

Clasament


1. Recolta Bălteni    14    12    1    1    43-12    37
2. Avântul Oporelu    14    10    2    2    39-23    32
3. Voinţa Schitu    14    9    2    3    39-14    29
4. Unirea Bărăşti    14    9    1    4    42-25    28
5. Recolta Chiţeasca    13    7    2    4    25-17    23
6. Recolta Şerbăneşti    14    7    0    7    31-30    21
7. Vointa Jitaru    13    6    1    6    30-24    19
8. Inter Brebeni    14    6    1    7    32-36    19
9. Voinţa Mărgineni    14    6    0    8    43-36    18
10. Viitorul Crîmpoia    14    6    0    8    36-45    18
11. Vasile Ban Cungrea    14    5    1    8    25-44    16
12. AS Bircii    14    5    0    9    26-35    15
13. Recolta Movileni    14    5    0    9    20-34    15
14. Dîrjovul Valea Mare    14    3    2    9    29-42    11
15. Voinţa Teslui    14    1    1    12    20-63    4

Seria a II-a


Academica Balş      - a stat
FC Bîrza      - AS Voineasa         3-3
Branco Brîncoveni      - Ceramica Oboga         1-3
Rapid Piatra Olt      - Gloria Bistriţa         3-3
Oltul Slătioara      - Unirea Pîrşcoveni         6-2
Progresul Găneasa      - Unirea Piatra Sat         2-1
Viitorul Leoteşti      - Ştiinţa Găvăneşti         8-1
AS Iancu Jianu      - AS Morunglav         8-2
Sporting Milcov      - Victoria Dobrun         0-3

Clasament

1. Ceramica Oboga    14    11    1    2    48-24    34
2. Oltul Slătioara    14    10    0    4    62-34    30
3. FC Bîrza    15    9    2    4    52-22    29
4. Viitorul Leoteşti    14    9    2    3    47-19    29
5. Academica Balş    14    9    2    3    43-23    29
6. Unirea Pîrşcoveni    14    8    1    5    44-29    25
7. Victoria Dobrun    15    7    4    4    28-25    25
8. AS Voineasa    14    7    3    4    37-24    24
9. Progresul Găneasa    14    7    2    5    32-29    23
10. AS Iancu Jianu    14    6    2    6    41-26    20
11. Branco Brîncoveni    14    6    1    7    31-53    19
12. Ştiinţa Găvăneşti    14    4    2    8    25-42    14
13. Sporting Milcov    14    2    6    6    24-34    12
14. Gloria Bistriţa    14    3    1    10    26-49    10
15. AS Morunglav    14    3    0    11    32-65    9
16. Rapid Piatra Olt    14    2    2    10    19-62    8
17. Unirea Piatra Sat    14    1    1    12    21-52    4

Seria a III-a

Olimpia Rotunda      - Olteţul Fălcoiu         0-3
Viitorul Vlădila      - V.O. Ipoteşti         0-3
Valea Oltului Cilieni      - Ştiinţa Cioflanu         3-2
Unirea Stoeneşti      - a stat
Victoria Cezieni      - Unirea Radomireşti         3-0
Columna Traian      - a stat
Prog. Dobrosloveni      - Sportul Sprîncenata         3-2

Clasament

1. Ştiinţa Cioflanu    11    8    1    2    35-14    25
2. Victoria Cezieni    11    8    0    3    40-16    24
3. Unirea Radomireşti    11    7    3    1    32-14    24
4. Valea Oltului Ipoteşti    11    7    1    3    26-18    22
5. Olteţul Fălcoiu    11    6    2    3    28-12    20
6. Olimpia Rotunda    11    6    1    4    35-21    19
7. Valea Oltului Cilieni    11    5    2    4    28-27    17
8. Columna Traian    11    4    1    6    31-36    13
9. Unirea Stoeneşti    11    3    2    6    29-34    11
10. Sportul Sprîncenata    11    2    2    7    13-40    8
11. Progresul Dobrosloveni    11    1    1    9    18-50    4
12. Viitorul Vlădila    11    1    0    10    17-50    3

Seria a IV-a

Juv. Gura Padinii          - a stat
Cristalul Cruşov          - a stat
Dunărea Corabia      - Recolta Urzica         3-3
Viitorul Orlea      - Înainte Tia Mare         0-4
Oltul Giuvărăşti      - Oltul Izbiceni         4-3
CN Vădastra          - a stat
Victoria Ianca      - AS Vădastriţa         3-0
Gloria Vişina      - a stat           

Clasament

1. Înainte Tia Mare    11    8    2    1    45-15    26
2. Victoria Ianca    11    8    1    2    51-15    25
3. Oltul Giuvărăşti    11    7    0    4    33-37    21
4. Gloria Vişina    11    5    4    2    22-15    19
5. Recolta Urzica    11    5    3    3    29-19    18
6. Oltul Izbiceni    11    6    0    5    40-32    18
7. Dunărea Corabia    10    5    1    4    32-25    16
8. Viitorul Orlea    11    3    2    6    17-31    11
9. AS Vădăstriţa    11    3    1    7    22-35    10
10. Cristalul Cruşov    10    3    0    7    19-35    9
11. Juventus Gura Padinii    11    2    2    7    11-36   
12. CN Vădastra    11    1    2    8    14-40    5

Comentarii

Redacţia

2017-12-06 15:11:29

Conținutul website-ului www.gazetanoua.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea Gazeta Nouă. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa office@gazetanoua.ro