LiveSCORE/ CSM Slatina- Turris Turnu Măgurele

UPDATE: Echipa slătineană a pierdut la lovituri de la 11 metri. După ce a trecut de CSM Alexandria, CSM Slatina întâlneşte, în Cupa României, Turris Turnu Măgurele, echipă pe care o va întâlni şi în campionat, meciul de la nivelul Ligii a II-a fiind extrem de important.

Echipa slătineană pierde la penalty-uri, scor 8-9.

După 120 de minute este 0-0. Câștigătoarea se va decide la penalty-uri

Final de primă repriză de prelungiri

Min. 98: 0-0. Cotigă vede direct cartonașul roșu pentru ca ridica piciorul prea sus la un duel cu un adversar. Egalitatea pe teren este restabilită

A început prima repriză de prelungiri

La finalul timpului regulamentar, tabela a rămas neschimbată. Vor urma două reprize a câte 15 minute

Min. 90: 0-0. Trei minute de prelungiri

Min. 82: Dublă schimbare la Slatina. Ies Rogoveanu și Constantin Radu, intră Abel Stan și Manea

Min. 80: 0-0: Ocazie uriașă pentru Slatina. Centrare de pe dreapta, Rogoveanu reia cu capul puțin pe lângă bară

Min. 75: 0-0. Schimbare la Turris. Iese Voinea, intră Blănaru

Min. 65: 0-0. Ies Vasile Gheorghe și David Oprescu, intră Cotigă și Beniamin Enache

Min. 55: Schimbare la Slatina. Iese Dorin Toma, intră Ovidiu Popescu

Min. 50: 0-0. Damascan vede al doilea galben și este eliminat, după o întrare dură la jumătatea terenului asupra lui Dorin Toma

Se reia meciul

După primele 45 de minute, tabela rămâne neschimbată. După un început de meci care le-a aparținut oaspeților, slătineni au echilibrat și au avut chiar multe momente bune de joc, dar și ocazii, prin Grigore și Vasile Gheorghe.

Min. 25: 0-0. Dublă schimbare la Turris. Ies Sima și Liviu Mihai, au întrat Niță și Mitrea

Slatina a avut lovitura de începere

CSM Slatina: Simion Velcu, Constantin Radu, Cristian Preda, Vlad Motroc, Alin Pisăru, Dorin Toma, Cătălin Grigore, David Oprescu, Vasile Gheorghe (cpt.), Alin Demici, Daniel Rogoveanu.

Rezerve: Nicuşor Grecu, George Cotigă, Marian Manea, Ovidiu Popescu, Abel Stan, Beniamin Enache.

Turris Turnu Măgurele: Păun, Sălcianu, Alin Buleică, Alexandru Sima, Albert Voinea, Florian Haită, Ionuț Cioinac, Cătălin Pîrvulescu, Alin Țegle, Liviu Mihai, Ilie Damascan.

Rezerve: David Duțu, Mitrea, Niță, Nicola, Până, Pușcaș, Blănaru, Neacșu.

Antrenor: Erik Lincar.

Antrenor: Mihai Ianovschi.