LiveSCORE/ U. Cluj-CSM Slatina

UPDATE. 2-1. Echipa de fotbal CSM Slatina întâlneşte astăzi, 26 februarie, în deplasare, cu începere de la ora 17.30, pe Cluj Arena, aspiranta la promovarea în Liga I, U.Cluj. Partida va fi transmisă în direct, pe Digi Sport 1.

Min. 95: 2-1. U. Cluj înscrie în minutul 95, la ultima fază. Prelungit iniţial cu 4 minute, arbitrul a lăsat jocul să curgă, gazdele au primit o lovitură de la colţ, mingea deviată la bara a doua a ajuns la Golan, care din 2 metri, nemarcat, a împins balonul în poartă. Slatina pierde la ultima fază a jocului

De la marigine se arată patru minute de prelungiri

Min. 84: 1-1: Schimbare la Slatina. Iese Stoica, intră Vlada

min. 76: 1-1: Ultima schimbare la U. Cluj. Iese Ogbu, intră Gavra

Min. 69: 1-1: Schimbare la Slatina. Iese Necşulescu, intră Doman

Min. 46: Se reia jocul, cu patru schimbări la U. Cluj. Ies Meșter, Acka, Victor Dican și Nicolae Pîrvulescu și intră Ionuț Ilieș, Idan Golan, Alexandru Negrea și Cătălin Ștefănescu

Pauză

Min. 37: 1-1. Golll Slatina. Rogoveanu bate un corner de pe stânga, iar Marian Manea scapă de marcaj şi trimite cu latul în poartă

Min. 32: 1-0. Corner în bătut în centrul careului, Ogbu reia cu capul în poartă de lângă Ovidiu Popescu.

Min 25: 0-0: Ocazie pentru CSM Slatina. Vasile Gheorghe trimite o minge pe culoar pentru Stoica, care rămâne singur cu portarul, tânărul atacant îşi prelungeşte prea mult balonul, iar portarul gazdelor îl blochează în 10 metri

Min. 18: 0-0: Schimbare la CSM Slatina. Iese David Oprescu, accidentat, intră Grigore Ceapă

Slatina a avut lovitura de începere

U. Cluj: Vlad Muţiu, Filip, Ntonalnto Atska, Chuka Ogbu, Carol Taub, Cosmin Mester, Pîrvulescu, victor Dican, Andrei Răuţă, Srgian Luchin, Hora

Rezerve: Gorcea, Ilieş, Telcean, Chacana, Golan, Pop, Ştefănescu, Negrean, Gavra.

Antrenor: Constantin Enache.

CSM Slatina: Grecu, Iana, Preda, Manea, Demici, Ovidiu Popescu, Vasile Gheorghe, Rogoveanu, David Oprescu, Necşulescu, Ianis Stoica.

Rezerve: Velcu, Bodri, Cotigă, Pisăru, Marius Grigore, Deta, ceapă, Doman, Vlada.

Antrenor: Dinu Todoran.