Lorena Ostase, procentaj de 100% cu Danemarca. Cinci goluri din tot atâtea aruncări în cele 20 de minute în care a evoluat

Pivotul echipei CSM Slatina, Lorena Ostase, a avut o evoluţie apreciată în ultimul joc din cadrul Turneului Golden League, din Franţa, disputat în compania Danemarcei. Handbalista de 20 de ani a grupării slătinene a fost utilizată 20 de minute de către selecţionerul Ambros Martin, timp în care Lorea Ostase a marcat cinci goluri din tot atâtea aruncări.

România a pierdut toate cele trei meciuri de la Turneul Golden League, disputate în compania Franţei, Norvegiei şi Danemarcei. Handbalista echipei CSM Slatina, Lorena Ostase, a făcut un joc bun atât timp cât a evoluat. Aceasta a avut procentaj de 100% cu Danemarca, când a înscris 5 goluri din tot atâtea aruncări. Din păcate, România a fost învinsă fără drept de apel de Danemarca, scor 36-23, însă unele jucătoare cooptate în lot pot fi soluţii în echipa naţională, printre ele numărându-se de departe Lorena Ostase.

Handbalista grupării slătinene va reveni sub comanda Victorinei Bora, pentru a pune umărul în partida cu Minaur Baia Mare, programată joi, 28 martie, de la ora 18.00, în sala LPS Slatina. Jocul este extrem de important în lupta pentru salvarea directă.

Sursa foto: frh.ro