Medalii strălucitoare pentru atleţii de la CSS Caracal, la Campionatul Naţional

Performanţe deosebite pentru sportivii secţiei de atletism de la CSS Caracal, la actuala ediţie a Campionatului Naţional de Copii. Cătălina Ciobanu a cucerit aurul în proba de 300 de metri şi argint la 800 de metri, în timp ce Ana Maria Căldăraru a mai adus o medalie de aur, de data aceasta la 60 de metri. În competiţia rezervată băieţilor, Alexandru Şerban a obţinut medalia de bronz la 800 de metri.

În weekend, la Bucureşti, s-a desfăşurat actuala ediţie a Campionatului Naţional de Atletism pentru Copii. Întrecerile au reunit 680 de participanţi, de la aproape 170 de cluburi din ţară.

Sportivii secţiei de atletism de la CSS Caracal au reuşit performanţe extraordinare. Cătălina Ciobanu este campioană naţională la 300 de metri, în timp ce la 800 de metri a cucerit medalia de argint. De asemenea, Ana Maria Căldăraru a obţinut titlul naţional la 60 de metri, în timp ce la băieţi, Alexandru Şerban a luat bronzul în proba de 800 de metri.

„Sunt foarte mulumită nu doar de cele patru medalii obţinute, ci şi de timpii înregistraţi de sportivi. Cătălina a alergat 800 de metri în două minute şi 13 secunde, ceea ce este o performanţă extraordinară pentru vârsta ei. Cu siguranţă va obţine rezultate foarte bune în continuare atât pe plan naţional, cât şi internaţional”, a precizat antrenoarea secţiei de atletism de la CSS Caracal, Mirela Vanea.