Mihai Ianovschi, mulţumit de atitudinea jucătorilor în primul amical: „M-a bucurat faptul că la 2-2 s-au bătut să câştige”

CSM Slatina a debutat cu dreptul în amicalele iernii, reuşind să câştige cu 3-2 meciul susţinut în deplasare, în compania formaţiei din Liga a II-a, Pandurii Târgu Jiu. Antrenorul grupării slătinene, Mihai Ianovschi, s-a arătat mulţumit de atitudinea elevilor săi, însă a precizat că mai este mult de lucru la închegarea relaţiilor de joc.

CSM Slatina a câştigat, scor 3-2, primul meci de pregătire al iernii, susţinut pe terenul divizionarei secunde Pandurii Târgu Jiu. Golurile au fost marcate de George Cotigă, Marius Grigore şi Cătălin Doman, ultimul punctând pe tabelă din penalty. Antrenorul grupării slătinene, Mihai Ianovschi, s-a arătat mulţumit în primul rând de atitudinea arătată de jucătorii săi.

„Pentru primul joc, a fost destul de bine. M-a bucurat în primul rând atitudinea lor, faptul că la 2-2 s-au bătut să câştige. Din punct de vedere fizic am stat bine, am dominat, însă am primit golurile pe două greşeli personale. Este primul joc, mai avem multe de lucru până când jucătorii se vor simţi între ei”,
a declarat antrenorul echipei CSM Slatina, Mihai Ianovschi.

CSM Slatina a mai promovat, în această iarnă, doi jucători din echipa de juniori Under 19. Atacantul Laurenţiu Ana a evoluat 45 de minute în amicalul cu Pandurii Târgu Jiu, în timp ce Sandu Boştină a evoluat aproximativ 10 minute.

CSM Slatina va întâlni sâmbătă, 15 februarie, în deplasare, o altă formaţie din Liga a II-a, CS Mioveni, care se bate pentru promovarea în Liga I.