Vedea Văleni, victorie pe terenul celor de la Recolta Stoicăneşti

Ocupanta locului secund în clasamentul Ligii a IV-a, Vedea Văleni Nicolae Titulescu, s-a impus fără emoţii în jocul susţinut pe terenul celor de la Recolta Stoicăneşti, scor 0-4. În urma succesului înregistrat, Vedea Văleni rămâne angrenată în lupta pentru accederea la baraj, menţinându-se la doar patru lungimi distanţă de lider.

Vedea Văleni Nicolae Titulescu rămâne în coasta liderului Vediţa Coloneşti, după victoria înregistrată în runda actuală. Ocupanta locului secund a trecut fără emoţiii de Recolta Stoicăneşti, scor 0-4, prin golurile maracte de Andronache, care a reuşit „dubla”, Ilie şi Tuică.

Directorul sportiv al celor de la Vedea Văleni Nicole Titulescu, George Şofaru, se aştepta la un meci mult mai dificil.

„A fost un derby local, un joc cu ambiţii, pe care l-am tratat serios. Pot spune că a fost la discreţia noastră, adversarii au avut primul şi singurul şut pe poartă în minutul 55. Am avut 3-0 la pauză, în a doua repriză am încercat să conservăm rezultatul, am mai marcat o dată, am mai avut multe alte şanse, însă una peste alta scorul reflectă cele petrecute pe teren”,
a precizat oficialul celor de la Vedea Văleni Nicolae Titulescu, George Şofaru.

Runda viitoare, Vedea Văleni Nicolae Titulescu va primi vizita celor de la Viitorul Rusăneşti, în cadrul unei întâlniri care se se anunţă echilibrată.

Vedea Văleni: Govedie, Dumitru, Oprea, Tiţa, Tarpea, Necşescu, Andronache, Vârsă, Radu, Ionel Tuică, Ilie. Au mai evoluat: Cucu şi Vladu.