Vediţa Coloneşti a câştigat amicalul cu CSO Filiaşi

Echipa de fotbal Vediţa Coloneşti s-a impus, scor 2-1, în amicalul disputat în compania formaţiei din Liga a III-a, CSO Filiaşi. Gruparea olteană a controlat jocul, a condus cu 2-0, până în minutul 87, când oaspeţii au redus din diferenţă, după o neînţelegere a fundaşilor centrali. Golurile echipei Vediţa Coloneşti au fost marcate de Mărgărit şi Alexandru Cincă.

Echipa de fotbal Vediţa Coloneşti a întâlnit, pe terenul sintetic de la Bradu, în cadrul unui nou joc de pregătire în vederea abordării returului, formaţia din Liga a III-a, CSO Filiaşi. Gruparea olteană a deschis repede sorul. Achim l-a găsit bine cu o pasă pe Mărgărit, care a marcat în debutul partidei. Vediţa Coloneşti a majorat scorul în minutul 55, prin Alexandru Cincă, care a executat imparabil o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri. Oaspeţii au redus din diferenţă în minutul 87, după o neînţelegere în apărarea echipei oltene.

Bobi Verdeş a alcătuit un prim unsprezece care să fie apropiat de formula de start pentru meciurile oficiale, iar pe parcursul actului secund a efectuat mai multe schimbări.

Vediţa Coloneşti va întâlni sâmbătă, în cadrul unei alte partide amicale, Viitorul Dăeşti.