Vediţa Coloneşti a învins, pe teren propriu, Petrolul Potcoava

După înfrângerea la scor suferită pe terenul celor de la Filiaşi, Vediţa Coloneşti obţine, în meciul de pe teren propriu cu o altă reprezentantă a judeţului Olt, în Liga a III-a, Petrolul Potcoava, o victorie la scor. Gruparea pregătită de Mircea Stan s-a impus cu 4-1, după o primă repriză încheiată la egalitate, 0-0.

Vediţa Coloneşti a câştigat derby-ul local, disputat cu Petrolul Potcoava, pe teren propriu, de o manieră categorică.

Gruparea pregătită de Mircea Stan s-a impus cu 4-1, după ce la pauză tabela de marcaj era neschimbată. Golurile au fost marcate de Marius Sanda, Bâră şi Niţă, ultimul reuşind o dublă.  Pentru Petrolul Potcoava, care rămâne fără puncte adunate în acest sezon, a marcat Ionuţ Amza.

Vedița Coloneşti: Eduard Sanda , Cotigă, Ciprian Negoiță, MariusSanda, Alexandrescu, Gheorghisor, Marian Mihai,Mirica, Aria, Tiberiu, Parciulea, Matei. Rezerve: Stăncioaia, Alin Poa, Bîră, Antonio Niţă, Robert Stancu, Mihai Gheorghe, Sîrbu, Vîrjan, Robert Stanciu.

Petrolul Potcoava: Cioc , Militaru, Bârlădeanu, Preda, Mihai Tiberiu, Roșu, Sofaru, Nichita, Amza , Vlad, Laurenţiu Ana. Rezerve: Răceanu, zamfir, Magraon, Dinu, Enăchioaia, Giogârdac, Alin Florica.