Vediţa Coloneşti, înfrângere în deplasarea de la Bascov

Echipa de fotbal Vediţa Coloneşti a pierdut, scor 2-1, meciul susţinu pe terenul celor de la Unirea Bascov, la capătul unei partide în care gruparea pregătită de Bobi Verdeş conducea după primele 45 de minute de joc cu 1-0. Gruparea argeşeană a marcat golul victoriei în minutul 85.

Vediţa Coloneşti nu a reuşit să continue seria rezultatelor pozitive în deplasarea de la Unirea Bascov. Deşi a condus cu 1-0 la pauză, prin reuşită lui Robert Dalu, în actul secund gazdele au reuşit să întoarcă soarta partidei, prin golurile marcate în minutele 61 şi 85 de Alin Călin, respectiv Ion Teodorescu.

Vediţa Coloneşti suferă astfel prima înfrângere din actualul sezon, după trei victorii şi două remize înregistrate în primele cinci meciuri.

Gruparea pregătită de Bobi Verdeş rămâne, totuşi, cu cele 11 puncte acumulate, aproape de primele clasate în clasamentul seriei a VI a Ligii a III-a.