Vediţa Coloneşti, noul lider al Ligii a IV-a. Ciprian Tănasă a adus victoria în minultul 90, reuşind un hattrick

Schimbare de lider în Liga a IV-a. Vediţa Coloneşti s-a instalat în fruntea ierarhiei primului eşalon fotbalistic judeţean, după succesul obţinut in extremis pe teren propriu cu Recolta Stoicăneşti, scor 4-3. Atacantul Ciprian Tănasă, transferul verii în fotbalul de nivel inferior, a adus victoria din penalty, în minutul 90, trecându-şi astfel în cont un hattrick.

Vediţa Coloneşti nu a avut parte de un meci uşor în jocul de pe teren propriu cu Recolta Stoicăneşti, deşi a condus cu 3-0. Oaspeţii au egalat, însă, în minutul 90, la scorul de 3-3, Ciprian Tănasă a transformat fără probleme o lovitură de la unsprezece metri, aducând astfel cele trei puncte care o instalează în fotoliul de lider al Ligii a IV-a. „Vârful” sosit în această vară este golgheter în primul eşalon fotbalistic judeţean, la jocul cu Stoicăneşti trecându-şi în cont un hattrick.

„Vom fi pe primul loc, până când intrăm în Divizia C”

Edilul localităţii Coloneşti, Nicolae Stan, mare iubitor de fotbal, vrea să ducă echipa în Liga a III-a. Primarul este convins că echipa localităţii nu va mai ceda primul loc până la finalul campionatului.

„Vom fi pe primul loc, până când intrăm în Divizia C, fără drept de apel. A fost un meci frumos, am condus cu 3-0, ne-au egalat, dar nu ne-am făcut probleme că nu vom câştiga. Tănasă are vreo zece goluri marcate, vreau să iasă golgheter pe ţară”, a precizat edilul de la Coloneşti, Nicolae Stan.

Banca tehnică a echipei Vediţa Coloneşti este condusă de fiul edilului, Mircea Stan, fost fotbalist la FC Argeş.