Vediţa Coloneşti pierde meciul tur al barajului de promovare în Liga a II-a

Echipa de fotbal Vediţa Coloneşti a pierdut cu 2-1 meciul de pe teren propriu, din cadrul barajului de promovare în Liga a II-a, disputat în compania celor de la Corona Braşov.

Vediţa Coloneşti a debutat cu o înfrângere în barajul decisiv pentru promovarea în Liga a II-a. Echipa pregătită de Mircea Stan a pierdut cu 2-1 meciul, de pe teren propriu, disputat în compania formaţiei Corona Braşov.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 25, pentru ca în a doua repriză să majoreze avantajul dintr-un penalty, în minutul 68. Robert Dalu a reuşit să reducă din diferenţă, în minutele de prelungire, punctând pe tabelă în minutul 90+2 din penalty.

Cele două formaţii au evoluat cu un om mai puţin în a doua jumătate a reprizei secunde.

În urma acestei înfrângeri, şansele celor de la Vediţa Coloneşti de a reuşi promovarea în eşalonul secund s-au diminuat, însă ele există. Returul se va disputa săptămâna viitoare, pe terenul formaţiei braşovene.