Vediţa Coloneşti, remiză albă în derby-ul cu Filiaşi. Petrolul Potcoava, obţine un punct pe terenul celor de la Unirea Bascov

Derby-ul disputat, în această după-amiază, dintre Vediţa Coloneşti şi ACSO Filiaşi, s-a încheiat la egalitate, scor 0-0. Gruparea pregătită de Mircea Stan ratează astfel şansa de a face schimb de locuri cu liderul ACSO Filiaşi, care îşi menţine avantajul de două puncte faţă de Vediţa Coloneşti. Cealaltă reprezentantă a judeţului Olt în Liga a III-a, Petrolul Pocoava, a obţinut in extremis un punct, pe terenul celor de la Unirea Bascov, Laurenţiu Ana reuşind să egaleze, 1-1, în minutul 90+4.

Vediţa Coloneşti avea nevoie de o victorie contra liderului ACSO Filiaşi, în meciul de pe teren propriu, disputat în această după-amiază, pentru a trece pe primul loc în clasamentul seriei. S-a terminat 0-0, iar formaţia doljeană se menţine în fruntea ierarhiei.

Petrolul Potcoava, care luptă pentru menţinerea în Liga a III-a, a obţinut un punct important în meciul disputat, în deplasare, cu Unirea Bascov, în condiţiile în care în ultimul sfert de oră a evoluat în zece oameni. Condusă după un gol încasat în minutul 80, Petrolul Potcoava a dat lovitura la ultima fază a meciului prin Laurenţia Ana, care a adus egalarea în minutul 90+4. S-a terminat 1-1, iar Petrolul Potcoava revine cu un punct important din meciul susţinut pe terenul formaţiei argeşene.