Vediţa Coloneşti, remiză în primul test al iernii. Robert Dalu a marcat toate golurile formaţiei oltene

Echipa de fotbal Vediţa Coloneşti a încheiat la egalitate, scor 4-4, primul amical al iernii disputat pe terenul sintetic de la Bradu, în compania celor de la Muscelul Câmpulung. Condusă cu 3-1 la pauză, gruparea pregătită de Bobi Verdeş a reuşit să întoarcă rezultatul. Jucătorul decisiv a fost atacantul Robert Dalu, care a marcat toate cele patru goluri.

Antrenorul echipei Vediţa Coloneşti, Bobi Verdeş, a utilizat formule diferite de joc în cele două reprize, pentru a vedea la lucru toţi jucătorii. Divizionara a treia s-a văzut condusă, după primele 45 de minute de joc, cu 3-1, însă în actul secund a întors rezultatul, meciul încheindu-se cu o remiză, scor 4-4. Robert Dalu a marcat toate cele patru goluri ale grupării Vediţa Coloneşti.

„Am format două echipe echilibrate. Am făcut o primă repriză mai slabă, cu multe greşeli în apărare, a doua a fost mult mai bună, în primul rând ca atitudine, şi am reuşit să întoarcem rezultatul. Este primul joc, avem doar câteva antrenamente de la reunire, însă ceea ce m-a nemulţumit a fost atitudinea din prima repriză, iar băieţii cred că au înţeles acest lucru”,
a declarat antrenorul echipei Vediţa Coloneşti, Bobi Verdeş.

Antrenorul echipei Vediţa Coloneşti i-a văzut la lucru, în primul test al anului, şi pe jucătorii nou-veniţi. Este vorba despre mijlocaşul Robert Stancu, care a evoluta în trecut la Coloneşti, fundaşul central Cătălin Ion, de la CSU Craiova, şi Florin Nichita, junior de la CSM Slatina.

Sâmbătă, 1 februarie, Vediţa Coloneşti va întâlni, în deplasare, în cadrul unei alte partide amicale, echipa Oltul Curtişoara.